Zayıflamak İçin Satılan İlaçlara Dikkat Edin?

Zayıflamak İçin Satılan İlaçlara Dikkat Edin, Zayıflamak İçin Satılan İlaçlar Ne Kadar İşe Yarıyor?

Zayıflamak için hergün yeni bir ilaç yeni bir kapsül çıkıyor piyasaya. Ardında ünlü kişilerin boy boy resimleri. Falan kişi şunu kullandı zayıfladı, Filanca şunu içti zayıfladı. Gerçekten bu zayıflama ilaçları işe yarıyor mu. Kanımca o ünlü kişiler bir diyetisyen gözetiminde sağlıklı olarak zayıflamaktadırlar. Sadece reklam amaçlı işin ticaretini yaparak para kazanıyorlardır. Bizlerde onlara bakıp aaa bu şunu içmiş hadi bizde içip zayıflayalım.

Çok kısa müddette kilo verdirdiğini iddia eden fakat bir yandan da yan tesiri olan zayıflama ilaçlarını kullanmadan önce kesinlikle doktorunuza müracaat edin.

Şuursuz kullanılan zayıflama ilaçları istenmeyen neticelere varabiliyor. Konuyla alakalı Bursa Eczacılar Kooperatifi’nin yeni iştiraklerinden biri olan Farmasyon Eğitim ve Danışmanlık ekibinden Ecz. Ayşegül Kılıcel, ‘mucize zayıflama ilacı’ isimi altında onlarca ürünle karşılaştıklarını vurgulayarak, Sıhhat Bakanlığı’nın yaptığı yazılı ikaza karşın, yeterli kontrolden geçmemiş bu ürünlere talebin ne yazık ki hala devam ettiğini söyledi. Zayıflama ilaçlarının zararları ve dikkat edilmesi gerekenler ile ilgili ayrıntılı bilgiler verdi.

Kilo vermek emeliyle arkadaş tavsiyesine güvenerek kökeni belli olmayan ilaçlar kullanmamak gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi: “Günlük hayatımızın pek çok hatıranda ‘mucize zayıflama ilacı’ isimi altında yüzlerce ürünle karşılaşıyoruz. Sıhhat Bakanlığı’nın yaptığı yazılı ikaza rağmen, yeterli kontrolden geçmemiş bu ürünlere ne yazık ki talep hala devam ediyor.

Zayıflamak için kullanılan bu ilaçlara dikkat edelim. Zayıflamak uğruna sağlığınızdan  ve hatta hatta hayatınızdan olmayın. Ve reklam tuzaklarına düşmeyin.

Magazin Media

Magazin Media

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir