YDS Sonuçları, 2017 YDS İlkbahar Dönemi Sonuçları Bugün Açıklandı

YDS Sonuçları, 2017 YDS İlkbahar Sonuçları Açıklandı, YDS Sonuçlarına nasıl bakılır, YDS Puanı Nasıl Hesaplanır gibi  soruların yanıtlarını sayfamızda yer almaktadır.

Binlerce öğrencinin merakla beklediği YDS sonuçları bugün açıklandı. 02 Nisan’ da yapılan YDS sınavına giren öğrenciler sınav sonuçlarının açıklanmasını beklemekteydiler. ÖSYM’ yayımladığı sınav takvimine göre YDS sonuçlarının 20 Nisan’da açıklanacağını belirtmiş, heyecanla beklenen sonuçlar bugün açıklanmıştır.

YDS sonuçları, 20 Nisan 2017 saat 15:15’de açılanan sonuçları öğrenciler ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile rahatça öğrenebileceklerdir.

Kısa adı YDS olan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavında ÖSYM’nin internet sitesinde yapmış olduğu duyuruda,  Farsça testindeki 18. soru ile İtalyanca testindeki 77. soru iptal edildi, İtalyanca testindeki 67. soru “D” olarak girilmiş cevabı “C” olarak değiştirilmiştir.

YDS Puanı Hesaplama

YDS’de 80 soru sorulmakta ve her bir soru 1.25 puan olarak hesaplanmaktadır. Adayların  doğru vermiş olduğu sayı ile 1.25 çarpılarak çıkan  onuç YDS puanı alınmaktadır. Örnek verecek olursak 40 soruya doğru cevap veren bir aday 40×1.25= 50.00 puan, 60 doğru cevap sayısına ulaşan da 60×1.25= 75.00 puan almaktadır.

YDS SEVİYELERİ VE PUANLARI

YDS’ ye giren tüm adaylar için geçerli olmak üzere 100 tam puan üzerinden değerlendirilmekte ve hesaplanan puanların belli bir seviyesi bulunmaktadır. Buna göre

90 – 100  arası A seviyesi

80 – 89 arası B seviyesi

70 – 79 arasında C seviyesi

60 – 69 arasında D seviyesi

50 – 59 arasında olanlar E seviyesi kabul edilmektedir.

Sonuçlar nasıl bildirilecek?

ÖSYM’ in yayınlamış olduğu kılavuza göre sonuçlar şu şekilde bildirilmektedir. Adayların girmiş olduğu sınav sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından rahatça ulaşılmaktadır.

 

Magazin Media

Magazin Media

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir