Yaşamdan Hikayeler Sunucusu Lütfiye Pekcan Kimdir, Kısaca Hayatı Kariyeri

Tv8 ekranlarında gündüz kuşağında yayınlanmaya başlayacak olan olan Yaşamdan Hikayeler adlı programda gerçek yaşanmış olan hikayeler ve gerçek kahramanları Lütfiye Pekcan’ın sunumuyla canlı yayında ekranlarımıza taşıyacaktır.

Lütfiye Pekcan Kimdir Kısaca Hayatı

Lütfiye Pekcan, 1966 yılında İstanbul’ da dünyaya gelmiş 51 yaşındadır. Lütfiye Pekcan Temel eğitimini İstanbul’ da tamamladıktan sonra 1984 senesinde Ankara Üniversitesi – İletişim Fakültesi Basın ve Yayın Yüksek Okulunu kazanmış ve 1988 senesinde de bu okuldan mezun olmuştur. Üniversiteye başladığı 1984 yılında aynı zamanda da  TRT Haber Merkezinde muhabir olarak televizyon kariyerinede ilk adımı atmıştır. Ardından Star TV’de Reha Muhtar ile ‘Ateş Hattı’ adlı programında yapımcı olarak, Show TV Ateş Hattı ve ardından Show TV Haber Müdürlüğü yapmıştır. 2000 senesinde görevinden ayrılıp Londra’ya yerleşmiştir.

Bu yazımızda Lütfiye Pekcan Kimdir, nerelidir kaç yaşında sorusuna yanıt bulabilir, kariyeri ve hayatı hakkında bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Lütfiye Pekcan Kariyeri

2002 yılında Londra’dan dönmüş ve CNN Türk Haber Müdürlüğü ardından da TV8’de program müdürlüğü ve ANKA Haber Ajansı‘nda İstanbul Temsilciliği görevini üstlenmiştir. 2007 Şubat ayında Cine 5’te başladığı İç Yapımlar Müdürlüğü görevinden 2008 yılının Nisan ayında ayrıldı. Daha sonra D Productions Program Müdürü oldu.

Pekcan Production adlı kendi şirketini kurmuş ve Digitürk, İz Tv ye hafta içi her gün ‘Karanlık Oda‘ adlı programın yapımcılığı üstlenmiştir. Bu programda ünlü sanatçılarla röportaj yapmış onların özel koleksiyonlarını ekranda izleyenleri ile paylaşmıştır.

Başarılı yapımcı Pekcan 2010 senesinde geldiği Fox Haber yayın koordinatörü görevinden 2014 yılında ayrılmıştır

Lütfiye Pekcan, basın dünyasında hem haberci hem programcı olarak yer aldı. Derya Baykal’ın sunduğu ‘’Derya Gibi ‘’başta olmak üzere pek çok günlük kadın kuşağı ve yarışma programını hayat vermiş, Ünlü davaları ekrana taşımış tarihe damgasını vuran olayları yaptığı canlı yayınlarla milyonlarla paylaşmıştır.

Lütfiye Pekcan son olarak TV8’de hafta için her gün gündüz kuşağında yayınlanacak olan ‘Yaşamdan Hikayeler’ adlı programı hazırlayıp sunacaktır.

Lütfiye Pekcan, 2001 senesinde Ömer Ayaz Pekcan ile dünya evine girmiş, 2004 yılında oğlu dünyaya gelmiştir.

 

Magazin Media

Magazin Media

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir