Usta Sanatçı Halit Akçatepe ( Güdük Necmi) Son Yolculuğuna Uğurlandı

Halit Akçatepe Güdük Necmi kimdir, Hababam Sınıfının Güdük Necmi’ si Halit Akçatepe yaşamı, hayatı Kariyeri Hakkında Özet Bilgiler

Usta Sanatçı Halit Akçatepe önceki gün geçirdiği kalp krizi sonucunda 79 yaşında vefat eden Halit Akçatepe, bugün Şakirin Camii‘nde cenaze kılınan namazından sonra törenle son yolculuğuna uğurlanmıştır.

Usta Sanatçının Türk bayrağına sarılı olan naaşı, Caddebostan Kültür Merkezinde düzenlenen törene katılan yakınları, dostları ve sevenlerinin eşliğinde camiye getirilerek tabutu kırmızı karanfillerle donatılmıştır.

Usta Sanatçı Halit Akçatepe Güdük Necmi lakabıyla tanıdığımız Duayen Sanatçı Halit Akçatepe’ in Cenaze törenine kızları Ebru ve Itır Akçatepe başta olmak üzere Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, Emel Sayın, Erol Evgin, Genco Erkal, Hababam Sınıfı’nın “Kalem Şakir”i Bülent İğdiroğlu, Nuri Alço gibisanat camiasının tanınmış isimleri, sevenleri,dostları ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Halit Akçatepe Güdük Necmi  kimdir,Halit Akçatepe yaşamı, Kariyeri Hakkında Özet Bilgiler

Halit Akçatepe Güdük Necmi Kimdir

Duayen tiyatro oyuncusu ve sinema sanatçısı olan Halit Akçatepe 1938 senesinde İstanbul’ da dünyaya gelmiştir. Halit Akçatepe, 1943 yılında henüz 5 yaşındayken ilk sinema filminde rol almıştır. İlkokul eğitimini tamamladıktan sonra Saint Benoit Fransız Lisesi’ ne girmiş ve buradan mezun olmuştur. Usta sanatçı mezun olduktan sonra 1959 senesinde Ankara Anıtkabir’de 1,5 yılllık askerlik görevini yapmıştır. 1972 yılında rol aldığı Tatlı Dillim adlı filmtanınmış ve şöhret olmuştur. 1963 senesinde Yasak, Gündoğarken, Semaya Baktım Seni Gördüm filmlerinde de başrolde oynamıştır.

Sanatçı bir aileden gelen Halit Akçatepe’ in babası Sıtkı Akçatepe ve annesi Leman Akçatepe Türk Sineması’nın tanınmış isimlerindendir. Ayrıca Sıtkı Akçatepe, Hababam Sınıfı filmde Paşa Nuri tiplemesiyle tanınmaktadır. Sıtkı Akçatepe anne tarafından da Osmanlı İmparatorluğu’nun Lale Devri Sadrazamı olan Nevşehirli Damat İbrahim Paşa’nın da torunudur.
Halit Akçatepe  iki kez evlenmiştir. sanatçı ilk evliliğini 1963 yılında Tülin hanımla yapmış ve bu evlilikten Itır ve  Ebru adında iki kızları dünyaya gelmiştir. Tülin hanımdan 1981 yılında ayrılan Akçatepe 1999 senesinde Rezzan hanımla evlenmiş Günsu addında kızları doğmuştur. Rezzan hanımdan 2009 senesinde ayrılan Halit Akçatepe 31 Mart 2017 senesinde 79 yaşındayken geçirdiği kalp krizi sonucunda dünyaya gözlerini yummuştur. 2 Nisan 2017 yılında düzenlenen törenin ardından Şakirin Camii‘ de kılanan cenaze namazından sonrada toprağa verilmiştir.

Magazin Media

Magazin Media

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir