TEOG Sınavı Ne Zaman? TEOG Giriş Belgesi Nereden Alınır?

Öğrencileri ve Velileri ilgilendiren TEOG Sınavı Ne Zaman? 2017 TEOG Sınav Giriş Belgesi Nasıl Çıkartılır, 2017 TEOG Sınav Giriş Belgesi Nereden Alınır gibi sorularının yanıtları

TEOG Sınavı Ne Zaman?

Kısa adı TEOG olan Temel Eğitimden Ortaöğretime geçiş  sınavına sayılı günler kaldı. Öğrencilerin eğitim hayatının  bir dönüm noktası olacak başka bir deyişle kaderlerini belirleyecek olan sınav için geri sayım başlamıştır.  TEOG Sınavlarının ilk sınavı  23-24 Kasım’da yapılmış 2. “TEOG” sınavı 26-27 Nisan tarihlerinde yapılacaktır.

TEOG Ortaokuldan Liseye geçişlerde yapılan sınav iki aşamada yapılmaktadır. TEOG sınavının ilki 23-24 Kasım’ da yapılmıştır. TEOG 2. dönem sınav tarihi ne zaman, hangi tarihler arasında yapılacaktır diye öğrenciler kadar velilerde de merak konusu olmuştur.

TEOG Ortaokuldan Liseye geçişlerde uygulanan sınavı iki dönemden yapılmaktadır. Sınava girecek olan 8. sınıf talebeler altı dersten sınava gireceklerdir. 120 dakika olacak sınav süresinde Din kültürü ve ahlak bilgisi, Matematik, Türkçe, Fen bilimleri, Yabancı Dil  T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, derslerinden sorular çıkmaktadır.

İyi bir lisede eğitim görmek isteyen adaylar 26-27 Nisan tarihlerinde gerçekleştirecek olan sınavda ter dökecekler, adaylar 2. dönem sınav sonuçları Haziran ayı içerisinde açıklanmasından sonra tercih sonuçlarını bekleyeceklerdir.

TEOG 2. dönem sınavları 26-27 Nisan tarihlerinde, Mazeret sınavlarına girecek öğrenciler 20-21 Mayıs 2017′ de    sınav sonuçları da Haziran ayı içerisinde açıklanacaktır.

TEOG Sınavı Giriş Belgesi Nasıl Ve Nereden Alınır?

TEOG Sınavına öğrenciler Olağanüstü haller ve özel durumlar haricinde öğrenim gördükleri kendi okulunda sınava gireceklerdir. TEOG Sınavı Giriş Belgesini e-okul ve veli bilgilendirme sistemi üzerinden alacaklardır.

Öğrencilerin sınava gireceği sınıf, sıra bilgisinin yer aldığı belgede e-okul ve veli bilgilendirme sistemi üzerinden yayımlanmakta ve bu sistemi üzerinden alınmaktadır. e-okul sisteminden okul yöneticileri, veli bilgilendirme sistemi üzerinden de öğrenci velileri öğrencinin hangi sınıf ve hangi sırada sınava gireceğini görebileceklerdir.

 

 

Magazin Media

Magazin Media

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir