Son Dakika Evlilik Programları Yasaklandı mı? Yayından Kaldırıldı mı?

Evlilik Programları Yasaklandı mı? Yayından Kaldırıldı mı? Evleneceksen Gel, Esra Erol, Kısmetse Olur ve Zuhal Topal programları KHK ile yayından kaldırıldı mı işte yanıtları

Çok uzun zamandan beridir yayından kaldırılıp kaldırılamayacağı artışılan evlilik programlarında nihayet bir sonuca varılmış oldu. Esra Erol, Kısmetse Olur, Zuhal Topal ve Evleneceksen Gel adlı programlarının yayından kaldırılıp kaldırılmayacağı büyük bir merak konusuydu. Bu akşam 29 Nisan 2017′ de yayınlanan KYK neleri içeriyor? İşte Esra Erol, Kısmetse Olur, Zuhal Topal Evleneceksen Gel programlarının akıbeti bundan sonra ne olacak?

Esra Erol, Kısmetse Olur, Evleneceksen Gel Zuhal Topal programları yayından kaldırıldı mı?

Gündemden uzun zamandır düşmeyen Evleneceksen Gel, Esra Erol, Kısmetse Olur ve Zuhal Topal programlarının OHAL kapsamından yasaklanıp yasaklanmayacağı şimdiye kadar fazla bilinmiyordu. Yeni çıkan KYK kararı ile evlilik  programları için bir nihayi bir karara varılmış oldu.

Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında 689 ve 690 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ve Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlanmıştır. KHK ile bundan sonra tüm evlilik programları yayından kaldırılacaktır.

Evlilik Programlarının yayını yada yayınları süreli durdurulan medya hizmet sağlayıcı kuruluşun yaptırım kararının tebliğine rağmen kararın gereklerine aykırı olarak yayınlarına devam etmesi halinde de yayın lisansının iptaline karar verilecektir.

Üst Kurul, ihlalin ağırlığı, haksız ekonomik kazancın ve tekrarın varlığı ile son beş yılda uygulanan idari yaptırımlar gözetilerek her bir ihlal için bir defaya mahsus olmak üzere, idari para cezası uygulamak yerine medya hizmet sağlayıcı kuruluşu uyarabilecek.

İşte 690 sayılı KHK’nın evlilik programlarını yasaklayan ilgili maddesi 

“(4) Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, arkadaş bulma amacıyla kişilerin tanıştırıldığı ve/veya buluşturulduğu türden programlara, takviye edici gıdalar ve benzeri destekleyici ürünler de dâhil olmak üzere herhangi bir ürünün ilgili mevzuatına aykırı olarak sağlık beyanıyla satışına, pazarlanmasına ve/veya reklamına, sohbet, arkadaşlık ve eş bulma hatlarının ve hizmetlerinin tanıtımına yer verilemez. Katma değerli elektronik haberleşme hizmet numaraları, yerel aranır numaralar, benzeri özel içerikli hizmetlere ilişkin numaralar ile özel ücrete tabi diğer sabit ve mobil numaralar kullanılmak suretiyle, izleyici ve dinleyicileri yanıltıcı ve/veya haksız kazanca neden olacak şekilde yarışma, çekiliş, lotarya ve benzeri adlar altında ödül ve ikramiye taahhüt edilemez ve bu yöntemle ürün tanıtımı, satışı ve pazarlaması yapılamaz.”

Magazin Media

Magazin Media

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir