Perde Yıkamanın Püf Noktaları, Tül Perde Nasıl Temizlenir?

Perde Yıkamanın Püf Noktaları, Tül Perdeler Nasıl Temizlenir, Tül Peldelerin Temizliği Nasıldır, Tül Peldelerimiz Nasıl Yıkamalıyız Kısaca açıklamaya çalışacağız.

Perde Yıkamanın Püf Noktaları

Perde Yıkamanın Püf Noktaları, Tül Perde Nasıl Temizlenir?

Kışın havaların soğumasıyla ısınmak için soba ve kalorifer yakarız. Soba dumanından ve peteklerden perdelerimizde daha çabuk kirlenir.Hele birde evde sigarada içiliyorsa tüm isi çeker.Bizlerde sık sık perde yıkamak zorunda kalırız.Beyaz perdelerinde en çok kornişe takılan kısmı ilenir ve beyazlaması ve kiri atması zor olur.

Beyaz perdemizi yıkamadan önce kornişe takılacak yere yağ çözücü sıkıp sonra makinaya koyarsanız daha çok beyazlaştığını görürsünüz. Deterjanla birlikte bir miktar da çamaşır suyu koyarsakda perdelerimiz daha beyaz olur.

Perdeler yıkanırken makinamızı 30 dereceye ayarlamayız.Makinamız yıkayıp sıkmaya geçtiğinde de çık sıktırmayıp biraz sulu bırakıp ve hemende asarsak ütülemeye gerek  kalmaz.

Tül perdeleri yıkarken çamaşır makinemizin deterjan yerine bir taplet bulaşık makinesi deterjanı koyup yılarsak perdemiz eskisinden daha beyaz ve temiz olacaktır.

Magazin Media

Magazin Media

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir