KYK Sözleşmeli Memur Alımı Ne Zaman, Şartları Nelerdir, Kimler Başvurabilir?

KYK Sözleşmeli Memur Alımı Ne Zaman,Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Şartları Nelerdir, KYK’ ya Kimler Başvurabilir gibi soruların yanıtlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

KYK, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünün yaptığı açıklamada 1044 adet sözleşmeli olarak yurt yönetim personeli alımı yapacaklarını bildirmişlerdir. Türkiye genelinde 601 kadın ve 443 erkek sözleşmeli personel alımı yapılacaktır. Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü başvuru şartları ve detaylarını bu yazımızda bulabilirsiniz  Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrenciler için yurt, burs ve kredi imkanı sağlayan bir devlet kurumudur. Yüksek öğrenimde okuyan talebelerin modern güvenilir ve rahat bir şekilde barınma, beslenme, kredi-burs gibi hizmetlerini karşılayarak öğrenimlerine katkıda bulunurlar

KYK Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru Tarihleri

Kredi Yurtlar Kurumuna başvuracak adaylar 5-14 Nisan 2017 tarihleri arasında saat 23:59’a kadar Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Alımı Online Başvuru Sistemi olan (http://basvuru.gsb.gov.tr) üzerinden elektronik ortamda yapacaklardır.

Ülke genelinde 81 ilde personel alımı ypacak olan Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) başvuruları başladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı bulunan kurumda başvuruları 05 Nisanda başlayıp 14 Nisan da son bulacaktır.

KYK 1044 Sözleşmeli Personel Alımı İçin Aranan Şartlar

  1. Lisans mezunu olmak
  2. 22 Mayıs 2016 yılında yapılan KPSS’den en az 70 puan almak
  3. TC vatandaşı olmak
  4. Kamu haklarından yoksun olmamak gerekiyor.
  5. 657 sayılı memur kanununda göre yer alan devlet memurluğuna girişte aranan genel koşulları sağlıyor olmak
  6. Erkek adaylar askerde olsa bile başvuruda bulunabilecekler. Yoklama kaçağı olanlar başvuruda bulunamaz
  7. Sosyal Sigortalar Kurumundan emekli aylığı almıyor olması gerekiyor
  8. KYK personel alımı için sözlü sınavlar 16 ilde yapılacak olup , başarılı olana adaylar gerekli görevlere atanacaklar.

Erkek Adaylar İçin Askerlik şartı: Askerde olan adaylar KYK’ ya başvuru yapabileceklerdir. Yoklama kaçağı olan yada  bakaya olanlar sınava başvuru yapamayacaklardır.

KYK alınacak olan sözleşmeli yurt yönetim için 601 kadın ve 443 personel alınacaktır. Aşağıdaki tabloda hangi ilde ne kadar personel alınacağına dair bilgiler yer almaktadır

HANGİ İLDE KAÇ KİŞİ ALINACAK?

 

Magazin Media

Magazin Media

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir