Koray Avcı Kimdir, Hayatı, Aslen Nereli, Boyu Yaşı Albümleri

Koray Avcı Kimdir, Sesi gülen adam lakabıyla tanınan Koray Avcı Aslen Nereli, Koray Avcı kaç yaşında boyu ve kilosu nedir? Koray Avcı hayatına dair tüm detaylar ve merek ettiklerinizi vikipedi anlatımıyla yazımızın devamında bulabilirsiniz.
Asıl İsmi: Koray Avcı
Doğum Tarihi : 1 Ocak 1984
Koray Avcı Nereli: Ankara
Koray Avcı Boyu : 1.82
Koray Avcı Kilosu : 77
Koray Avcı Saç Rengi : Siyah
Koray Avcı Göz Rengi :Siyah
Koray Avcı Eğitimi: Muğla üniversitesi Fizik bölümü mezunu

Koray Avcı Kimdir, Kısaca Hayatı

Koray Avcı 1 Ocak 1984 yılında Ankara’ da dünyaya gelmiştir. Aslen Erzincan’lı olan Koray Avcı 33 yaşında ve 1,82 cm boyundadır. Son yıllarda isminden çok söz ettiren Koray Avcı, bir gün metroda şarkı söylediği sırada izleyenlerden birisi kendisinin videosunu çekip Youtube’a yüklemesi neticesi tanınmış ve ünlenmiştir. Koray Avcı Ankara, Kızılay’da ve değişik bölgelerde sokaklarda şarkılarını söylemektedir. Sokak şarkıcığı yaparak tanınmıştır.

Koray Avcı temel eğitimini tamamladıktan sonra Muğla üniversitesi Fizik bölümüne girmiş ve bu bölümden mezunu olmuştur. Avcı, üniversite yıllarında birçok müzik aletini çalmayı öğrenmiştir.

Koray Avcı 2012 yılına üniversiten mezun olduktan sonra Ankara’ya tekrar dönmüş müzik üzerine çalışmak istemiş ama iş bulamayıp sahneye çıkamamıştır.

Ünlü şarkıcıyı ailesinden tek destek olan Ninesidir. Koray Avcı, ninesinin kendisine verdiği öğüt neticesinde ninesini kabre koyduğu gün akşamına gelip Kızılay’ da şarkı söylediğini anlatmıştır.

Genellikle Volkan Konak’tan ve Karadeniz şarkılar söylediği için bir çok insan onu Karadenizli olduğunu sanmaktadır.  Şarkılarının arasında okuduğu şiirler le insanları kendine hayran bırakmış ve şarkıları daha çok sevilmiştir. Koray Avcı ünlendikten sonra gerek Yurtiçi ve gerekse Yurtdışında çeşitli şehirlerde konserler vermiştir. Kendine özgü yorumu ve tarzı olan Koray Avcı’ya sesi gülen adam lakabını vermişlerdir.

Koray Avcı Üniversite okuduğu senelerde Yetenek Sizsiniz isimli yarışmaya katılmış ve bir üst tura çıkmıştır. Ardından elenmiştir.

Koray Avcı Albümleri

28 Ağustos 2015′ de ilk albümü olan “Aşk ile” solo albümünü yayınlamıştır. Albüm yayınlandığı ilk günden beri uzun bir süre ilk sırada yer almıştır.

Koray Avcı 24 Haziran 2016′ da “Sonra Dersin ki” adlı ikinci albümünü yayınlamış. Sonra Dersin ki albümünün çıkıp parçası olan Hoşgeldin şarkısı çok tutulmuş ve dinlenme rekorları kırmıştır. Tekrardan üniversite sınava giren Avcı halen Çankaya Üniversitesi Mimarlık bölümünde eğitimine devam etmektedir.

Magazin Media

Magazin Media

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir