Kolay ve Pratik Göz Makyajı ile Kaş Şekillendirme Nasıl Yapılır?

Kaşlarınız yüzünüzün ifadesini belirler. Göz makyajınızı ne kadar iyi yaparsanız yapın kaşınız da bir ifade olmayınca göz makyajınız kendini göstermez. Sizlere göz makyajı ve kaş şekillendirme konusunda bilgiler vereceğiz.

Güneş Işığından Kaşlarınızı Koruyunuz

Kalıcı kaşı şayet yaz aylarında yaptırdıysanız onu güneşten, havuzdan ve deniz suyuna maruz kalmadan özenle korumanız gerekmektedir. Bunlar yapılan uygulamanın kalıcılığını ve boyanın tutuculuğunu azalmaktadır. Boyaya, peeling ve yağlı kremler zarar verir, ömrünü azaltır. Bol bol güneşe maruz kalan kaşlarınızı korunmasız hale gelir. Kaş da moda gibi her sene değiştiği için de uygulama teknikleri de değişmektedir. Tek çizim kıl çizim uygulamasına yerini bırakarak, yüz ifadenizi daha güzel ve natürel görünüme kavuşturmaktadır.

Kontör uygulaması yerine kaş kalemi de kullanabilirsiniz

Kaşınız için kontör uygulaması istemiyor veyahut sevmiyorsanız günlük olarak kaş kalemi de kullanabilirsiniz. Kavisin sonuna kadar kaşın altında çizip, sonra bir santimetre kaşın üstünden boşluk bırakarak kavise doğru çizip, ikisini de birleştirin. Kaleminizi daha sonra açarak sivrilen ucu ile biraz içine dikeylemesine kıl çizip, kaş fırçasıyla tarayın. Suya dayanıklı opak pirinç tonlarında kaş kavisine far sürdüğünüzde kaşınız daha kalkık ve güzel duracaktır. Kaşlarınızı daha kalın ve dövme gibi seviyorsanız eğer bilhassa de gece makyajlarında MAke Up For Ever’ın Aqua brow kid ürününü seçebilirsiniz. Fırçaları sayesinde rahatça çizip, kaş şeklinizi kalıcı hale getirebilirsiniz. Hem de bu ürünlet yaz aylarının vazgeçilmeziniz olabilmektedir. Denize, havuza, hamama ve buhar banyosuna dahi dayanıklıdır. Rahatlıkla bütün koşullarda kullanabilirsiniz.

Göz Makyajı

Göz makyajınıza, kaş makyajınız bittikten sonra geçebilirsiniz. Kaş altına uyguladığınız krem farı yoğun olarak kirpik dibine göz pınarına sürüp, göz üzerinde hafifçe dağıtın. Bu bölgelere daha sonra yeniden pirinç tonlarında ister donuk simsiz ister parlak bir far sürüp bu bölgeleri patlatın. Tam göz bebeğiniz hizasında göz ve kaşın ortasında olacak şekilde bronz pudranızı hafifçe sürün ve eşit bir şekilde ki istikamete dağıtın. Acil vaziyetlerde bu göz makyajı kurtarıcınız olacaktır. Makyajı yoğunlaştıracağınız vakit bu uygulama farın daha iyi kaymasını sağlar ve dalga dalga farınız kalmaz. Ortadan da eyelinerınızı sürmeye başlayın. Göz bebeğinizi gölgenin geçmemesine dikkat edin. Eğer kirpik de ilave edecekseniz tüm olanlarını seçin. Çok iyi tasarlanmış kirpiklerse tek tek uğraşmanıza gerek kalmaz. . Öncelikle kirpiği ortaya oturtun, pınara ve bitişe parmağınızla küçük dokunuşla kirpin dibine oturtun. Beyaz kalemi de yine ortadan sürmeye başlayıp, göz pınarına doğru yoğunlaştırın. Hatta iyice alt kirpiklerinize de bulaştırıp, maskarayı da üzerine sürerseniz takmak kirpik tesiri yaratacaktır.

Magazin Media

Magazin Media

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir