Kaybolan Çiçekler İnci Ertuğrul Kimdir, Nereli, Hayatı Kariyeri

Kaybolan Çiçekler sunucusu İnci Ertuğrul Kimdir nerelidir kaç yaşında sorusuna yanıt bulabilir, kariyeri ve hayatı hakkında tüm bilgilere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

.
Asıl İsmi: İnci Ertuğrul
İnci Ertuğrul Doğum Tarihi : 1956
İnci Ertuğrul Nereli: Trabzon
İnci Ertuğrul Boyu :  bilinmiyor
İnci Ertuğrul Kilosu : bilinmiyor
İnci Ertuğrul Saç Rengi : Sarı
İnci Ertuğrul Göz Rengi : Mavi
İnci Ertuğrul Eğitimi: Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu

İnci Ertuğrul Kimdir, Kısaca Hayatı

Sosyal sorumluluk projelerine büyük katkıda bulunan İnci Ertuğrul 1956 yılında Trabzon ilimizin Akçaabat ilçesinde dünyaya gelmiş aslen Karadeniz’ lidir. İnci Ertuğrul ilk, orta ve lise eğitimini Akçaabat’ ta tamamlamıştır. Üniversite eğitimi için Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümüne girmiş ve bu bölümden de mezun olmuştur.

İnci Ertuğrul Kariyeri

Başarılı sunucu İnci Ertuğrul TRT’ nin açmış olduğu spikerlik sınavını kazanarak ilk spikerlik kariyerine adım atmıştır. Jülide Gülizar, Tuna Huş gibi duayen isimlerden meslek içi eğitim almış ve kendisini yetiştirmiştir. TRT’de spikerlik eğitim alan güzel sunucu bir çok radyolarda program yapımcı ve sunucusu olarak çalışmıştır.

İnci Ertuğrul Türkiye Gazetesinde dört yıl köşe yazarlığı da yapmıştır. “İnci Ertuğrul ve Renkler” adlı yazı dizisi ile kayıp yakınlarının sesi olmuş ve bir çok kaybolan insanların bulunmasına vesile olmuştur.

TGRT televizyonunun yayın hayatına geçmesi ile birlikte İstanbul’a gelmiş ve TGRT’ de sunucu çalışmaya başlamıştır. TGRT ‘de tartışma programlarını hazırlayıp sunmuştur. Ardından bir çok televizyon kanallarında sunuculuk yapmıştır. Uzun yıllar haber spikerliği yapan Ertuğrul çok sevdiği haber spikerliğine ara vermiş ve akademisyen olarak çalışmaya başlamış özel bir üniversitede dersler vermiştir.

İnci Ertuğrul son olarak “Kaybolan Çiçekler” adlı programı sunmaktadır. Fox Tv kanalında sabah kuşağında yayınlanan Kaybolan Çiçekler adlı program ile tekrar ekranlara dönmüştür. Kaybolan Çiçekler’ de kaybolan kaçırılan veya ortadan yok olanların bulunmasına yönelik olan programı başarılı bir şekilde sunmaktadır. Bir çok kaybolan insanları bulmuş, birçok karanlık olayları aydınlığa kavuşturmuştur. Sosyal sorumluluk projelerinde bir çok başarılı işlere imza atan İnci Ertuğrul evli ve bir kız çocuğu annesidir.

Magazin Media

Magazin Media

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir