İstanbul Avrupa Yakasında Rahatlıkla Denize Girilebilecek Yerler

İstanbul Avrupa Yakasında Rahatlıkla Denize Girilecek Halk Plajları Nelerdir, İstanbul Avrupa Yakasında denize girilecek yerler, İstanbul ‘da Denize Girilecek Aile plajları ve İstanbul’a yakın tatil yerlerini sizler için araştırdık

Yaz mevsime deyince aklımıza tatil, gezme ve deniz gelmektedir. Tatile gidemeyen ve kısıtlı imkanları olanlarda plajlara giderek denizin keyfini sürmek isterler. İstanbul Avrupa yakasında yaşayanlar güzel ve temiz plaj bulabilmesi biraz zordur. Bu yazımız da İstanbul Avrupa yakasında rahatlıkla Denize girilebilecek yerleri tanıtmak isteriz.
İstanbul Avrupa Yakasında mavi bayraklı plaj sayısı son zamanlarda artmaktadır. İstanbul’da Marmara Denizi, Boğaziçi ve Karadeniz’de denize girilen yerlerdeki su kalitesi ise Türkiye Halk Sağlığı Müessesesi tarafından Yüzme Suyu Takip Sistemi çerçevesinde izlenmekte ve burada yüzme suyu çok temiz başka bir deyişle A kalitedir.

İstanbul Arnavutköy’de denize rahatlıkla girilebilecek yerler: Arnavutköy İstanbul’un Karadeniz’e komşu olan en kuzey ilçesidir. Arnavutköy sahillerinde 3 ayrı plaj bulunmaktadır. Bunlar Yeniköy dolaylarında Otel Önü ve köpek çiftliği önünde denize girilecek temiz plajlar mevcut olup burada rahatlıkla denize girebilirsiniz.

İstanbul Bakırköy’de denize rahatlıkla girilebilecek yerler: Bakırköy Florya Güneş Plajı ve Yeşilköy Polis Merkezi Önü sahili iyi kaliteli deniz suyu mevcut olup burada rahatlıkla denize girebilirsiniz.
İstanbul Büyükçekmece’de denize rahatlıkla girilebilecek plajlar: İstanbul Büyükçekmeçe gölü ile D100 karayolunun kesişiminde Beylikdüzü Gürpınar Sahili Halk Plajı, Gürpınar sahili, Albatros sahili ve Büyükçekmeçe Çocuk Sahilleri ve Halk Plajı ile Mimarsinan Sahili’nde deniz suyu temizdir buralarda rahatlıkla denize girilebilmektedir. Büyükçekmece Silivri yolu kenarında yer alan Kumburgaz Sahili, Kamiloba Beldesi Ağar Kamping Önü ve Celaliye Beldesi Belediye Tesisleri önü denize girilen plajlar arasında yer almaktadır.

İstanbul Küçükçekmece’de denize rahatlıkla girilebilecek plajlar: Küçükçekmece’de denize girilecek yüzülecek plaj vardır. Küçükçekmeçe gölü’nün denize döküldüğü D100 yoluna yakın bir konumda yer alan Cankurtaran Kulesi, Sahil Parkı, İskele Önü’nde Menekşe Plajı’nda girebilirsiniz.

İstanbul Çatalca’da denize rahatlıkla girilebilecek plajlar: İstanbul Çatalca’da Karacaköy Yalıköy, Evicik ve Ormanlı Plajı ile Binkılıç Çilingoz Plajları ve Karacaköy Çobankule Plajında yüzmek ve denize girebilirsiniz.

İstanbul Sarıyer’de denize rahatlıkla girilebilecek plajlar: İstanbul Sarıyer’in Karadeniz’de bakan yüzünde, doğudan batıya doğru olarak Demirciköy Uzunya ve Dalya Plajı, Kumköy’de Kilyos Plajı, Gümüşdere Plajı, Rumeli Feneri Koyu ve Kısırkaya Köyü Plajı’nda yüzmek olasıdır Boğazın sularında yüzmek isteyenler için güneyden kuzeye doğru olmak üzere Emirgan, Tarabya ve Rumeli Kavağı Plajları ile Kocataş Sahili yer almaktadır

İstanbul Silivri’de denize rahatlıkla girilebilecek plajlar: İstanbul Silivri’de D100 yolu boyunca yer alan batıdan doğuya doğru üzere Uyum kent ve Semizkum Basınkent 4 Sitesi Önleri, Silivri Semizkumlar Çadıryeri Mevkii, Altınorak Sitesi Önü, Silivri Kumluk Mevkii, Bizimköy-Parkköy ve Selimpaşa Başşehir Sitesi Önleri ile Selimpaşa Duruman Mevkii’nde denize girilecek plajlar vardır. Tekirdağ İstanbul yolu D110 civarında ise Gümüşyaka Belediye Çadır Yeri ve Çanta Albayraklar-Kınalı Mevki Önünde de Marmara denizinde rahatlıkla denize girebilir ve yüzebilirsiniz.

Magazin Media

Magazin Media

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir