İclal Aydın Kimdir, Hayatı, Biyografisi Hakkında Özet Bilgiler

İclal Aydın Kimdir, Hayatı, Biyografisi, İclal Aydın Hakkında Özet Bilgiler

Yazar, gazeteci, oyuncu ve sunucu olarak tanınan ekranların sevilen yüzlerinden birisi olan İclal Aydın, 14 Eylül 1971 tarihinde Nevşehir’de dünyaya gelmiştir. Aslen Çerkes kökenli bir anne ile Kürt kökenli bir babaya sahip olan Aydın, ailesinin memur olarak Nevşehir’de görev yaptığı dönemde dünyaya gelmiştir. Henüz bir yaşında iken ailesiyle Ankara’ya taşınan Aydın, ilk eğitimini tamamladıktan sonra Elazığ’a gelmiştir.

Elazığ Anadolu Lisesinde yatılı olarak eğitim alan oyuncu, annesi ve babasının ayrılması sonrasında Ankara’ya dönmüştür. Ortaokul ve lise dönemde hem yazılar yazmış hem de tiyatro çalışmaları yapmıştır. Sekizinci sınıftan itibaren okuyup çalışmaya başlayan İclal Aydın, 1989 yılında lise eğitimini tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümünü kazanmıştır.

Ankara Üniversitesinde iki yıl boyunca eğitim almasına karşın eğitimini yarıda bırakarak Berlin’e giden Aydın, Almanya’da bulunduğu süreçte altı yıl boyunca profesyonel olarak tiyatroculuk yapmış, aynı zamanda kurslar ile sosyal sorumluluk projelerinde de yer almıştır.

Bu yazımızda İclal Aydın kimdir, İclal Aydın yaşamı ve çalışmaları gibi konularda bilgiler yer almaktadır.

İclal Aydın Kimdir? Yaşamı Hakkında Bilgi

Nevşehir’de dünyaya gelen Ankara ve Elazığ’da eğitim nedeniyle bulunan İclal Aydın, ortaokul yıllarından beri hem çalışıp hem de eğitim almıştır. Ankara Üniversitesini kazanmasına karşın eğitimini ikinci sınıfa geldiğinde yarıda bırakmış ve Berlin’e giderek burada yaklaşık altı yıl boyunca profesyonel anlamda tiyatro çalışmaları içerisinde yer almıştır.

1996 yılında Almanya’daki tiyatro çalışmalarını sonlandırarak Türkiye’ye dönen Aydın, 1997 yılında televizyon yaşantısına adım atmıştır. O dönem popüler müzik gruplarından olan Ayna’nın Ölüce Sevemezsem Seni isimli klibinde yer alan Aydın, Sıcak Saatler dizisi sonrasında 2’den 4’e isimli kadın programının sunuculuğunu üstlenmiştir.

Kanal D’de yaptığı program sonrasında Radyo D, Radyo Cumhuriyet, Radyo Kent, BRT FM gibi radyo kanallarında programlar yapan İclal Aydın, 1999 yılında Hayat Güzeldir programı sonrasında BRT’ye geçmiş, Zirvedekiler programıyla 2000 yılında en iyi program ödülünü almıştır. Star TV’de yayınlanan İki Aile dizisinde izleyici karşısına çıkan Aydın, günümüzde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Magazin Media

Magazin Media

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir