Hipertansiyon Nedir, Neden Olur, Doğal Tedavi Yöntemleri

Bizim yaşam kaynağımız oksijen ve kandır.Damarlarımızda dolaşan kanın yeterli seviyede dolaşması için basınca ihtiyaç vardır.Kan basıncının normal düzeyde olması gereklidir.

Hipertansiyon Nedir?

Tansiyon Neden Yükselir, Tansiyonu Yükselten Nedenler?

Kan Basıncı normal düzeyin altına düşerse düşük tansiyon olur.Kan basıncı normal seviyenin üzerinde ve değişiklikler gösteriyorsa yüksen tansiyon yani hipertansiyon olur.Hipertansiyon da insanları baya rahatsız eder kalp krizlerine yol açabilir.

Hipertansiyonun normal seviyelerde olması için sürekli doktor kontrolünde olmalı ve doktor kontrolünde ilaçlarını sürekli ve düzenli kullanmalıdırlar.

Hipertansiyon için Doğal Tedavi Yöntemleri

Limon Suyu

Evde hazırlayabileceğiniz limon suyu, hipertansiyon sorununu kolayca çözebilecek en iyi meyve sularından biridir. Hipertansiyon sorunu yaşayan insanlar günlük olarak limon suyu tüketerek hipertansiyonu kontrol altına alabilirler.

Bir bardak suya yarım limonu sıkarak oluşturacağınız limon suyunu 2-3 saatte bir tüketmelisiniz. Limonda bulunan C vitamini hipertansiyonu dengeleyen en temel vitamindir ve limon C vitamini deposudur.

Bektaşi Üzümü Suyu

Bektaşi üzümü tipik bitkisel meyvelerden olup hipertansiyon için oldukça etkilidir. Bal ve bektaşi üzümü suyu karışımı hipertansiyon tedavisi için çok iyi sonuçlar doğurur.

Hazırlayacağınız bir bardak bektaşi üzümü suyuna bir çorba kaşığı organik bal ilave edin. Bu karışımı her sabah için. Sonuçlarını birkaç gün içinde göreceksiniz. Böylece vücuttaki kan akışını düzenlemiş ve hipertansiyondan doğal yollarla kurtulmuş olursunuz.

Çemen Otu Tohumu

Çemen otu tohumu da hipertansiyona iyi gelmektedir. Bir bardak suya tam bir çorba kaşığı çemen otu tohumu ilave ederek hazırlayacağınız karışımı her sabah ve akşam almalısınız.

Bu karışım kesinlikle hipertansiyon sorunu tedavisine yardımcı olacaktır. Olumlu etkilerini görmek için yaklaşık bir ay boyunca çemen tohumu suyuna devam etmelisiniz.

Sarımsak

Sarımsak, gıda maddelerinin yanı sıra ilaç sanayisinde de kullanılan mucizevi bir bitkidir. Sarımsağın, gün geçmiyor ki tıbbi kullanımı artmasın. Özellikle hipertansiyon sorunu için birebir.

Yüksek tansiyonu olanlarda sarımsağın etkileri muhteşem. 2 diş sarımsak ile birlikte alınan kuru üzüm hipertansiyon hastaları için tam bir doğal ilaçtır. Sarımsağın sürekli kullanılmasıyla vücuttaki kan basıncı sorunları kolaylıkla tedavi edilecektir.

Papaya

Papaya, çok sayıda sağlık probleminin tedavisinde kullanılan en iyi sebzelerden olduğu kanıtlanmıştır. Bu sebze de yukarıdaki diğer doğal bitkiler gibi hipertansiyona iyi gelir. Yüksek tansiyon sorunu günlük papaya kullanarak kolayca çözülebilir.

Magazin Media

Magazin Media

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir