Gözlerinizi Daha da Güzel Gösteren Makyaj Önerileri

Yüz profiliniz ne kadar düzgün olursa olsun doğru makyaj uygulamalarını bilmiyorsak düzgün bir profiliniz yanlış bir yapılan makyajla kaybolup gider. Yüzümüzün güzelliğini gösteren gözlerimizdir. Göz makyajını   ne kadar doğru yaparsak güzelliğimize güzellik katarız. yanlış bir makyajlada herşeyi mahvederiz. Göz Makyajında da çeşitli makyaj uygulamaları vardır. Bunlardan Bir kaçtanesininden bahsedeceğim.

Buğulu göz makyajı nasıl Yapılır?

Buğulu göz makyajı yapmak  için altın kaide , alt  ve  üst kirpiklerin diplerini  siyah yumuşak uçlu bir göz kalemi ile boyayıp sonra parmak uçlarınızla hafifçe    dağıtmaktır. Ondan sonrada  göz kapaklarınıza koyu bir far seçip göz kalemi ile farın birbiri ile bütünleşmesini sağlamaktır.   Son olarak ta  rimel yardımı ile  alt ve üst kirpiklerinizi  bir kaç  kat boyayın.  Buğulu göz makyajımız tamamdır. 

Dramatik göz makyajı nasıl yapılır?
Dramatik  göz makyajı yapmak için  göz kaleminizi önce kirpik diblerinize ince bir şekilde sürün, göz kapaklarınıza gölge yaparken de  göz kapağınızın yalnızca dış bölümlerine çok hafifçe uygulayın ,   farınızıda  parmaklarınızla dışta içe doğru sürün. En son bir kaç  kat  rimelinizi sürüp makyajınızı tamamlatın.

Koyu renk göz makyajı nasıl yapılır?

Gözlerinizi Daha da Güzel Gösteren Makyaj Önerileri
Koyu renk göz makyajı genelde gece kullanılır. Gece  Bir davete giderken veya bir toplantıya giderken biraz koyu göz makyajı yaparız. Bu uygulamayı da  göz makyajı için göz kapaklarınızı iyice siyah far ile karartın. Daha sonra üst göz kapağınızın kirpik diplerine ince bir eyeliner çekin , sonrasında yeniden bol miktarda maskara ile göz makyajımızı  tamamlıyoruz.

Işıltılı göz makyajı nasıl yapılır
Özel günlerde gözlerinizin ışıl ışıl olmasını istiyorsanız da  bunun için kirpiklerinizin dip ksımlarına ışıltılı veya simli  bir göz kalemi sürün,   ışıltılı bir far ile göz kapaklarınızı ortaya çıkarın. Maskara  uygulamasından sonra pullar ile göz kapaklarınıza ayrı bir hava ve güzellik katarsınız.

Şunu unutmayın doğru bir makyaj güzelliğinize güzellik katacağı gibi, yanlış uygulanan bie makyaj da tüm güzelliğinizi kapatır.

 

Magazin Media

Magazin Media

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir