Damla Sönmez Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında, Boy, Kilosu, Vikipedi

Masum Değiliz adlı dizide Selin karakterine hayat veren Damla Sönmez Kimdir, Damla Sönmez Aslen Nereli, Damla Sönmez Kaç Yaşında, Boy, Kilosu, Vikipedi anlatımla Damla Sönmez hakkında merak ettiklerinizi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Asıl İsmi: Damla Sönmez
Damla Sönmez Doğum Tarihi : 3 Mayıs 1987
Damla Sönmez Nereli: İstanbul
Damla Sönmez Saç Rengi : Kahverengi
Damla Sönmez Göz Rengi : Mavi
Damla Sönmez Boyu: 1.62
Damla Sönmez Kilosu: 53
Damla Sönmez Eğitimi: Yeditepe Ünv. Tiyatro Bölümü Mezunu

Damla Sönmez Kimdir?

Damla Sönmez Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında, Boy, Kilosu, Vikipedi

Damla Sönmez 3 Mayıs 1987 yılında İstanbul’ da dünyaya gelmiştir. Günümüz Nisan 2018 itibarıyla 31 yaşında olan güzel oyuncu aslen İstanbulludur. Damla Sönmez temel eğitimini İstanbul’da okuduktan sonra lise eğitimi için St.Joseph lisesine girmiş ve buradan mezun olmuştur. Üniversite eğitimi için Mimar Sinan Üniversitesine girmiş ve burada Devlet Konservatuarı keman ve piyano dersleri almıştır. Ardından Fransa’ya giden Damla Sönmez burada Paris Sorbonne Üniversitesinde tiyatro üzerine eğitim alan güzel oyuncu Yeditepe Üniversitesinde Tiyatro bölümünden mezun olmuştur.

Damla Sönmez 2004 senesinde  ”Camdan Pabuçlar” adlı  dizi ile ekranlarımıza gelmiştir. Ardından aynı yıl ”Omuz Omuza” adlı dizide Pınar Altuğ ile beraber rol almıştır. 2009 ‘ da ise ”Bornova Bornova” adlı sinema filminde başrol de oynamış ve bu filmle tanınmıştır. Film sayesinde de 2009 yılında Altın Portakal  ”En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” ödülünün almıştır.

Damla Sönmez hem güzelliği ve hemde oyunculuğu sayesinde yapımcıların dikkatlerini üzerine çekmiştir. 2012’de  ”Uzun Hikaye” adlı sinema filminde rol almıştır. Kanal D de yayınlanan ve izleme rekorları kıran ”Güllerin Savaşı” adlı dizide Gülru karakterini başarıyla canlandırmış ve bu dizi ile tanınıp ünlenmiştir. Güzelliği, sempatikliği sayesinde de tüm halk tarafından sevilen sanatçı son olarak Masum Değiliz adlı dizinin oyuncu kadrosunda yer almakta ve dizide Selin karakterine hayat vermektedir.

Magazin Media

Magazin Media

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir