Bir Yastıkta Kocayalım Sunucusu Mete Tekneci Kimdir, Kısaca Hayatı

Bir Yastıkta Kocayalım programının yeni sunucusu kim? Bir Yastıkta Kocayalım programını sunan Mete Tekneci kimdir, nerelidir kaç yaşında sorusuna yanıt bulabilir, kariyeri ve hayatı hakkında tüm bilgilere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Mete Tekneci Kimdir, Kısaca Hayatı

Trt1 ekranlarının sevilen ve ilgiyle izlenen programı Bir Yastıkta Kocayalım Yeni Sunucusu Mete Tekneci 1966 yılında Giresun Alucra da dünyaya gelmiştir. İlk, orta, lise eğitimini İstanbul’da, tamamladıktan sonra Üniversite eğitimini Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp fakültesine girmiş ve buradan mezun olmuştur. Ardından Amerikan Masterson Enstitüsünden eğitim süpervision almış Psikoanalitik masterson terapisti’dir. Mete Tekneci evli, iki kız çocuğu babasıdır halen İstanbul da yaşamını sürdürmektedir.

Mete Tekneci Kariyeri

Prof .dr Vamık volkan, Prof.dr Frank.E Yoemans ,Jerry Katz ,Loray Daws,Amandy Casidy,Judy Pearson ( Amerikan Masterson Enstitüsü başkanı),William Griffith,Murray shane,Candace Orcutegibi psikoanalitik alanda çalışan profesyonel eğitmen ve klinisyenler ile bizzat olgu sunumları yapıp beraber çalışmalar ve süpervizyonlar yürütmüştür. Alanında uzman olan bir çok prof dr.dan eğitim almış Olgu sunumu yapmıştır.
Bireysel terapiler , Çoçuk, Aile terapileri, Aile Danışmanlığı, çift terapi ve danışmanlığı alanlarda eğitim ,organizasyon ve çalışmalarını başarıyla sürdüren Dr.Mehmet Tekneci; Kurucu üyesi olduğu Birey Aile Çocuk Psikoterapileri Enstitüsü Derneği’ninde aynı zamanda başkanlığını yürütmektedir.
Aile ,Evlilik ve Çift terapileri ve danışmanlığı, Kişilik problemleri ve özelliklerinin Bireysel terapileri, Ergen Bireysel terapileri ( kendilik bozuklukları, Kimlik bunalımı, ters Kimlik vs.),Aile-Çocuk terapileri,Anksiyete Bozuklukları(sosyal fobi, özgül fobiler,panik bozukluk) Cinsel işlev bozukluklar(vajinismus, Erken boşalma )
Konularla ilgili çalışmalar yapmakta; Kişisel Gelişim ve Danışmanlık hizmetleri yürütmeye devam etmektedir. Birçok makale yazıları ve “Yakın İlişkilerin Gizli Anlamları” adında bir kitabı vardır.

 

Magazin Media

Magazin Media

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir