Vatan Şaşmaz Cinayetiyle Tanınan Filiz Aker Kimdir, Kısaca Hayatı

Filiz Aker, İstanbul Beşiktaş’ta bir otelde ünlü oyuncu ve sunucu Vatan Şaşmaz’ı vurarak öldürdü ve ardından intihar  eden Filiz Aker kimdir? Kısa Biyografisi, Kaç Yaşındadır, Hangi Filmlerde rol almıştır gibi soruların yanıtları yazımızda

Filiz Aker Kimdir?

İstanbul Beşiktaş’ta lüks bir otel odasında bir kadın ve bir erkek cesedi bulunmuştur. Cesetlerden birinin ünlü sunucu ve oyuncu olan Vatan Şaşmaz’ a ait olduğu tespit edilmiştir. Sırtından vurulan Vatan Şaşmaz olay yerinde hayatını kaybetmiştir. Aynı odada birlikte kaldıkları sevgilisi Filiz Aker Vatan Şaşmaz’a kavga etmişler ve kavga sonucu odadan ayrılmak isteyen Vatan Şaşmaz’ a silahla 4 el ateş ettiği öğrenilmiştir. Ardından Filiz Aker’in de bir el kendisine ateş ederek canına kıydığı belirtilmiştir.

İşlediği Vatan Şaşmaz cinayetiyle gündemde damgasını vuran Filiz Aker’in asıl ismi Fatma Kıraraz‘dır. Sözcü gazetesinin haberine göre Filiz Aker ismiyle tanınan mankenin nüfus kütüğünde kayıtlı adının Fatma Kıraraz olduğu ve 90’lı yıllarda kararıyla ismini Filiz Aker olarak değiştirdiği belirtilmektedir.

Vatan Şaşmaz'ı Vuran Filiz Aker Kimdir? Rol Aldığı Filmler

Filiz Aker, 1963 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 54 yaşında olan Filiz Aker, bir süre mankenlik yaptmış ve bir çok sinema filmlerinde de rol almıştır.

Filiz Aker 1998 senesinde mankenlik ve oyunculuğu bırakarak ABD’ye yerleşmiştir. İranlı bir iş adamıyla evlenerek ticaretle uğraşmıştır. Bir ay kadar önce İstanbul’a gelmiş ve bir otelde kalmaya başlamıştır.

Filiz Aker 27 Ağustos 2017  pazar günü kaldığı otel odasında oyuncu ve sunucu olan Vatan Şaşmaz ile birlikte ölü olarak bulunmuştur. Filiz Akel’in önce Vatan Şaşmaz’ı 4 el ateş ederek sırtından vurduğu sonra da kendisine bir el ateş ederek de intihar ettiği öğrenilmiştir.

Filiz Aker Rol Aldığı Filmler

  • 1989 yılında Vahşi ve Güzel /Ayşin
  • 1988 yılında Kurtlar Geceyi Sever
  • 1988 yılında Sürgün
  • 1988 yılında Alman Avrat 40 Bin Mark /Helga
  • 1987 yılında İnsan Avcıları – 1987
  • 1994 yılında Bir Sonbahar Hikayesi /Dış İlişkiler

 

Magazin Media

Magazin Media

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir