Teknolojinin Eğitim Hayatında ki Yeri, Önemi Ve Faydaları

Eğitimde Teknoloji Kullanımının Yeri, Eğitimde Teknoloji Kullanımının Önemi Ve Eğitimde Teknoloji Kullanımının Faydaları kısaca Nelerdir, Teknolojinin İş hayatına Yararları önemi hakkında bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Eğitimde Teknoloji Kullanımının Yeri, Önemi Ve Faydaları

Teknoloji deyince ilk aklımıza Bilgisayar ve internet gelmektedir. Halbusaki  teknoloji bunlardan ibaret değildir. Kullandığımız eşyalarlar tutunda hayatımızın her alanında işlerimizi kolaylaştırmak için teknolojiden yararlanırız. İnsanlarım yaşam kalitesini artıran ve  İnsanların hayatına pozitif etkiler sağlamaktadır. İnsanların hastalıkların daha ivedi bulunması için tıptaki teknolojik ürünlerden istifade edilmektedir.

Eğitim alanında da teknolojinin çok yararı vardır. Sözgelimi ; episkop, projeksiyon makinesi ve televizyon gibi ürünler yardımıyla okullarda ders anlatmada kolaylık sağlanmaktadır.

Teknolojinin birdiğer yararı insanların düşüncelerini, duygularını daha fazla insana anlatmasının daha kolay bir hale gelmesidir. Matbaa sayesinde bir hayli kitap basılmış ve insanlar bu kitaplar sayesinde kültürleri gelişmiştir. Hayatımızda internet, gazete, televizyon, radyo ve diğer iletişim aletleri ile daha fazla insana haberler ulaştırılmaktadır.

Teknolojinin İş hayatına Yararları

Teknoloji ulaşım alanındada çok yararlıdır. Önceden yolları atlarla veya yüreyerek aylarda belkide senelerde gidilmekteydi. Teknoloji sayesinde bu kolaylaştı ve çok uzak biryere kısa vakitte ulaşılabilmektedir.

Televizyon ve radyoda yapılan reklamlar sayesinde her türlü ürün tanıtılmakta, bilgisayar ve internet sayesinde muhasebe konusunda işler kolayca yapılmakta, alışveriş işlemleri gerçekleştirlmekte, cep telefonları sayesinde istediğimiz kişilere hatıranda ulaşabilmekte, 3g teknolojisi sayesinde uzaktaki tanıdıklarımızla yüz yüze görüşebilmekteyiz. Başka bir deyişle teknik ve teknolojik olanaklar sayesinde hem vakit hemde parasal tasarruf yapmakta ve iş kalitemiz kolaylaşmaktadır. Ancak her şeyde olduğu gibi bu hususta da negatif kimi istikametler tartışma konusu olabilmektedir.

Eğitimde Teknoloji Kullanımının Faydaları, Teknolojinin Faydaları, Teknolojinin İş hayatına Yararları

Özetle diyebiliriz ki teknolojiden hayatımızın her alanında faydalanıyoruz. Bugün dünyanın bir ucunda çıkan gazeteyi tek bir tıkla oturduğumuz yerden tek bir tıkla okuyabiliyoruz. Ulaşım için bindiğiniz otobüs, Metro, Uçak bile gelişen teknolojini sayesindedir. Bir yere Gitmek için günlerce veya aylarca yol yürümemiz gerekirdi. Bugün uçak sayesinde saatler sonra varıyoruz gideceğimiz yere.

Sağlık İçinde Hastalığın tanısını koymadan tutunda tedaviye kadar her şeyde gelişen teknolojiden yararlanıyoruz.

Magazin Media

Magazin Media

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir