Sınavın Başarılı Geçmesi Ve İmtihanlarda Başarılı Olmak İçin Okunacak Dua

Sınavın Başarılı Geçmesi Ve İmtihanlarda Başarılı Olmak İçin Okunacak İmtihan Duası sizler için

Bir çoğumuzun  sürekli sınavlara girer çıkarız. Ne kadar ders çalışsak ta duanın gücü bir başkadır. Sınavlarda  başarılı olmak imtihanın iyi geçmesi için okunacak çok güzel bir dua. Herkesin bir sınavı vardır. Hz Yunus Peygamberde Balık Karnından bu dua sayesinde kurtulmuştur. Bizlerde sıkıntıdan kurtulmak Sınavın Başarılı Geçmesi Ve İmtihanlarda Başarılı Olmak İçin bu İmtihan Duasını çok okumalıyız.   .

İşte Duamız:  la ilahe illa ente subhaneke inni kuntu minezzalimin.

Anlamı : Allah’ ım Senden başka hiçbir ilah yoktur sen bütün noksanlıklardan münezzehsin muhakkak ki ben nefsime zulm edenlerden oldum)

Duanın Faziletine gelince

İmtihanlarda Başarılı Olmak İçin Okunacak Dua

Her kim bu dua ile herhangi (meşru) bir işinde, dua edecek olursa mutlaka Allah onun bu duasını kabul buyurur.

Ben öyle bir söz biliyorum ki sıkıntı ve kedere düşmüş bir kimse onu söyleyecek olursa mutlaka o sıkıntı ve kederden kurtulur. O söz, kardeşim Yunus’un sözüdür. Karanlıklar içinde şöyle sesleniyordu: LA İLAHE İLLA ENTE SÜBHANE­KE İNNI KÜNTÜ MİNE’Z-ZALİMIN
Yine aynı konu hakkında Resulüllah (S.A.V.) Efendimiz:buyurdular ki:
Balığın karnında bulunurken Hz Yunusun yaptığı dua şu idi: LA İLAHE İLLA ENTE SÜBHANEKE İNNI KÜNTÜ MİNE’Z-ZALİMİN.» Hadisin son kısmında şu cümleler yer alıyor :
«Herhangi bir müslüman bir şey hakkında bu duayı yapacak olursa, mutlaka Allah onun duasını kabul buyurur.»

Sınava girmeden önce kişi

İlk önce Bir fatiha suresini ardından 21 defa Ayetel Kürsi ve 100 defa bu duayı yani la ilahe illa ente subhaneke inni kuntu minezzalimin diye Yunus Peygamberin duasını sıdk ve ihlasla  okursa yaptığı  işlerde ve sınavlarda başarılı olur.

Magazin Media

Magazin Media

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir