Seda Kala Kimdir, Kısaca Hayatı, Nereli, Boyu Yaşı, Vikipedi

Tv8 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Aşk-ı Roman adlı dizide Duru karakteriyle dizide rol alan Seda Kala kimdir? Genç yetenek güzel oyuncu Seda Kala boyu, yaşı vikipedi anlatımıyla, Seda Kala kısaca hayatı, kariyeri hakkında bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Asıl İsmi: Seda Kala
Seda Kala Doğum Tarihi : 20 Ekim 1986
Seda Kala Nereli: Çorlu
Seda Kala Saç Rengi : Kahverengi
Seda Kala Göz Rengi : Kahverengi
Seda Kala Boyu: 1.70
Seda Kala Kilosu: 56
Seda Kala Eğitimi: Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü Mezunu

Seda Kala Kimdir?

Seda Kala Kimdir, Kısaca Hayatı, Nereli, Boyu Yaşı, Vikipedi

Seda Kala 20 Ekim 1986 senesinde Çorlu’da dünyaya gelmiştir. 31 yaşında olan Seda Kala 1,70 cm boyunda ve aslende Çorlu’ludur. Temel eğitiminin ardından oyunculuk eğitimi için Müjdat Gezen Sanat Merkezine girmiş ve Tiyatro Bölümü’nde eğitim almıştır. Seda Kala ilk oyunculuk ve kariyer hayatına 2007 senesinde adım atmış Kavak Yelleri adlı dizide rol almıştır. Sonrasında ise Adanalı, Ömre Bedel, Çocuklar Duymasın, Alemin Kralı, Böyle Bitmesin, Öğrenci İşleri gibi başarılı projelerde rol almıştır.

Seda Kala Kısaca Hayatı, Kariyeri

Seda Kala Kimdir, Kısaca Hayatı, Nereli, Boyu Yaşı, Vikipedi
Seda Kala dizi çalışmalarının yanı sıra sinema filmlerimde de rol almıştır. Öğrenci İşleri isimli sinema filminin oyuncu kadrosunda yer alan güzel ve başarılı oyuncu Seda Kala, son olarak TV8’de ekranlarında yayınlanmaya başlayan başrollerinde Solmaz Çiros, Kaan Güvenilir ve Nurullah Şık’ın paylaştığı Aşk-ı Roman dizisinin oyuncu kadrosunda yer almaktadır.

Seda Kala Kimdir, Kısaca Hayatı, Nereli, Boyu Yaşı, Vikipedi
Aşk-ı Roman  dizisinde Lider karakterinin sevgilisi olan Duru karakterine hayat vermektedir. Son dönemlerde yıldızı parlayan sanatçılar arasında yer alan Seda Kala’ yı ilerleyen dönemlerde daha farklı yapımlarda sıklıkla ekranlarımızda görebileceğiz.

Seda Kala Kimdir, Kısaca Hayatı, Nereli, Boyu Yaşı, Vikipedi
10 yıl önce yayınlanan ve Başrollerinde rahmetli Zeki Alasya, Müjdat Gezen, Melek Baykal, Çağla Şikel ve Alişan gibi ünlü isimlerin yer aldığı sevilen dizi Cennet Mahallesi yeni kadrosuyla ve yeni versiyonu olan Aşk-Roman ile 10 yıl aranın ardından izleyici karşısına gelmeye hazırlanmaktadır. Çekimleri halen devam eden dizide yine Evleneceksen Gel kadrosunun çoğu da dizide rol almaktadır. Aşk-Roman Ağustos ayında TV 8 ekranlarından hafta içi hergün yayınlanmaktadır.

 

 

Magazin Media

Magazin Media

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir