Saksı Sineklerinden Kurtulma Yolları, Nasıl Kurtuluruz?

Saksı Sineklerinden Nasıl Kurtuluruz?, Saksı Sineklerinden kurtulmanın doğal yolları nelerdir? kısaca sizlere açıklamaya çalışacağız.

Saksı Sineklerinden Nasıl Kurtuluruz?

Çiçekleri ve bitkileri sevmeyenimiz yoktur. Evimizde yeşil bir bitki veya çiçek yetiştirmeyi severiz. Çiçekler bulunduğu ortama farklı bir hava ve güzellik verir. Ama zamanla bir bakmışız ki çiçek ve yeşil bitkilerin etrafında uçuşan küçük küçük sinekler var. Canımız sıkılır ve moralimiz bozulur. Ne kadar ilaç yapsak da nafile tekrar tekrar çoğalıyorlar. Ya sineklerden kurtulmak isteriz yada kesin çözüm çiçeklerden. Ama hemen çiçekleri dışarı atmayın ve sineklerden bir kaç yöntemle sineklerden kurtula biliriz.

Çiçekler gereğinden fazla su verirsek, saksının içerisine süt, kahve çay artıklarını dökersek bu sinekler oluşuyor ve hızla da çoğalıyor. Böyle yapmaktan vazgeçin. Bu sinekler fazla nemden oluşuyorlar. Sulamayı kesin ve saksıları açık havaya çıkarın. Toprağı biraz  kurutun. Sinekler  nemli ortamları seviyorlar.

Birkaç adet sigaranın içerisindeki tütünü bir bardak suya atın biraz bekleyin ve bu suyu çiçeklerinize verin. sinekler nikotinde yaşayamazlar. Bu sayede sineklerden kurtulmuş olursunuz

Magazin Media

Magazin Media

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir