Saçların Gürleşmesi İçin Doğal Bitki Kürleri

Saç dökülmesi ve seyrelmesi bayanların olduğu kadar beylerinde ortak sorunudur. Bazı dönemler saçlarımız o kadar çok dökülür ki saçsız kalacağız diye korkarız. Saçları gürleştiren ve çoğaltan aynı zamanda da saç dökülmelerini önlemek artık sizin elinizde.

Evde saç bakımı yaparken kolaylıkla uygulayabileceğiniz kürlerle aynı zamanda da saçlarınızı da gürleşmesini sağlayabilirsiniz.

Sık aralıklarla yapılan boya, röfle, oriel ile açtırma gibi kimyasal işlemler; fön, maşa, kurutma makinesi gibi saç tellerini kurutan ve yıpratan aletler, vitamin yönünden eksik beslenme, kullanılan ilaçlar, stres ve kötü hava koşulları gibi etkenler, saçların dökülmesine, azalmasına, seyrelmesine sebep olur. Seyrelen saçlar kişiye mutsuzluk verir ve çözüm arayışları başlar. Piyasada saç dökülmesini önleyen, saç gürleştirme anlamında destek veren şampuan, yağ, serum gibi kimyasal ürünler bol miktarda bulunmaktadır. Bununla bereber doğal olarak evde hazırlayacagınız kürlerle saçlarınızı gürleştirebilirsiniz.

En çok tercih edilen saç gürleştirici yağlar, arasında hindistan cevizi yağı, hint yağı, argan yağı ve jojoba yer almaktadır. Hepsinden alıp küçük miktarlarla saça uygulamakta her hangi bir sakınca yoktur. Aktarlardan temin edeceğiniz saç gürleştirici yağların üzerinde bulunan bilgi notları ve yağların etkileri daha da açıklayıcı bir şekilde yer almaktadır ve sizler bir fikir verebilmektedir.

Saçların Gürleşmesi İçin Doğal Bitki Kürleri

En Çok Beğenilen, Birbirinden Şık Saç Örgü Modelleri

Malzemeler

100 gr. dulavrat otu kökü,

100 gr.ısırgan otu kökü,

60 gr. şimşir ağacı yaprağı,

2 Litre sirke

Hazırlanışı

Yukarıdaki malzemelerin hepsini  ve  sirkeyi ağzı kapalı bir kabın içerisine koyup sekiz gün sıcak bir yerde dinlendirilir. Sekiz günün sonunda dinlendirilen bu karışım oradan alınıp süzülür. Hazırladığımız bu karışın ile hergün kafa derisine ve saçlara masaj yapılır. Bir müddet bekledikten sonra saçlarınızı bol su ile durulayın. Saçlarınızın gürleşip canlandığını göreceksiniz.

Bir diğer yöntem ise 

150 ml zeytinyağı
Dört yemek kaşığı kadar badem yağı
1 ampum A vitamini

Hazırlanışı

A vitamini, zeytin ve badem yapını bir kasenin içerisinde karıştırın. Hazırladığınız kürü şaç diplerine masaj ile uygulayıp tüm saçınıza yedirin. Sıcak bir havluya saçınızı sararak iki saat kadar bekletip ılık su ile yıkayıp durulayın.

Not: Bu malzemeleri aktarlarda kolaylıkla  bulabilirsiniz.

Magazin Media

Magazin Media

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir