Miray Daner Kimdir, Hayatı, Nereli, Boyu, Yaşı, Rol Aldığı Diziler

Vatanım Sensin Hilal karakterine hayat veren Miray Daner kimdir? Genç yetenek Miray Daner boyu, yaşı vikipedi anlatımıyla, Miray Daner kısaca hayatı, dizileri hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

Asıl İsmi: Miray Daner
Miray Daner Doğum Tarihi : 1991
Miray Daner Nereli: İstanbul
Miray Daner Saç Rengi : Kumral
Miray Daner Göz Rengi : Yeşil
Miray Daner Boyu: 1,64
Miray Daner Kilosu: 55
Miray Daner Eğitimi: Lise Öğrencisi

Miray Daner Kimdir?

Vatanım Sensin’in adlı dizide Hilal karakterini başarıyla canlandıran ve biranda isminden söz ettiren güzel ve yetekli oyuncu Miray Daner, 18 yaşında olmasına rağmen isminden bir hayli söz ettirmektedir. 164 cm boyunda olan Miray Daner 1999 yılında İstanbul’ ilimizde dünyaya gözlerini açmıştır. İlk ve orta eğitimini İstanbul’ da tamamlamış ve halen lise eğitimine eğitimine devam etmektedir.

Bu yazımızda Miray Daner kimdir vikipedi anlatımıyla, Miray Daner hayatı, Miray Daner dizileri, çalışmaları gibi konular ile ilgili bilgiler bulabilirsiniz.

Miray Daner Kısaca Hayatı ve Kariyeri

Miray Daner küçük yaşlarda bir çok dizi filminde rol almış olan genç yetenek oyunculuk kariyerine 2009 senesinde yayınlanan Bez Bebek adlı dizide rol almış ve bu sayede oyunculuk kariyerine ilk adımı atmıştır. Papatyam dizisinde Gonca karakterini, Medcezir’ de Beren karakterini başarıyla canlandırmıştır. Ayrıca 2011 senesinde ilk sinema filmi olan Çınar Ağacı ile de sinema dünyasına adım atmıştır. Disney Channel Türkiye’de yayınlanan Zil Çalınca isimli yerli dizide rol almıştır. Miray Daner 2016 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanmaya başlayan Vatanım Sensin adlı dizinin oyuncu kadrosunda yer alan güzel oyuncu bu dizde Hilal karakterini başarıyla canlandırmakta ve isminden bir hayli söz ettirmektedir.

Oyunculuğun yanı sıra müzik eğitimi de alan gözel oyuncu piyano ve çello çalabilmektedir. Şarkı söylemeyi çok sevdiğini ve bilhassa yakın etrafında sesinin de beğenildiğinin vurgulayan Miray Daner ses eğitimi de alarak kendini oyunculuk alanında da geliştirmeye çalışmaktadır. Miray Daner ilerleyen dönemlerde annesi gibi psikolog olmak istediğini de her fırsatta dile getirmektedir.

Vatanım Sensin dizisinde Bergüzar Korel ve Halit Ergenç gibi ünlü sanatçılarla çalışma fırsatı bulan güzel oyuncu bu dizide vatanperver bir kız rolünü canlandırmakta güzelliği ve yeteneği ile de oyunculuk kariyerinin zirvesine oturmaktadır. Dizi filmlerinin yanısıra reklam filmlerinde de rol almakta güzel yüzü, sıcak gülümsemesi ve parlak geleceği ile şimdiden dizi ve filmlerin aranılan oyuncusu olmayı muvaffak olmaktadır. Miray Daner’i ilerleyen dönemlerde daha farklı projelerde yer alacakmış gibi görünmektedir.

Miray Daner Rol Aldığı Diziler:

2016 Yılında Vatanım Sensin – Hilal

2014 Yılında Med Cezir – Beren

2012 Yılında Zil Çalınca -Miray

2012 Yılında Merhaba Hayat

2011 Yılında Papatyam – Gonca

 

Magazin Media

Magazin Media

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir