İbrahim Erkal Kimdir, Kısaca Hayatı İbrahim Erkal Öldü mü, Son Durumu

Asıl İsmi: İbrahim Erkal
Doğum Tarihi : 10 Ekim 1967
İbrahim Erkal Nereli: Narman, Erzurum
İbrahim Erkal Boyu :
İbrahim Erkal Kilosu :
İbrahim Erkal Saç Rengi : Siyah
İbrahim Erkal Göz Rengi :Siyah
İbrahim Erkal Eğitimi:

İbrahim Erkal Kimdir, Kısaca Hayatı

İbrahim Erkal 10 Ekim 1967 yılında Erzurum ilimizin  Narman ilçesinde dünyaya gelmiş Türk şarkıcı, söz yazarı, besteci ve oyuncudur. İbrahim Erkal 1984 senesinde İbrahim Güzelses ismiyle  Erzurum Türküleri”Sarhoş Baki isminde  ilk albümünü çıkartmış fakat albüm çok tutmamıştır.  1994 senesinde çıkardığı albümü Tutku ismiyle yayınladı, albüm çok tuttu ve dinlenme rekorları kırdı. İbrahim Erkal bu albümle tanındı. İkinci albümü olan  ve 1995 senesinde çıkardığı Sıra Bende/Aklımdasın’ da büyük bir patlama yaşadı. Albümde bulunan “Sevmesen de Olur” ve “İnsafsız” adlı parçalar çok beğenildi. 1996 yılının yaz aylarında üçüncü albümü olan Gönlünüze Talibim ve albümün çıkış parçası olan “Canısı” şarkısı ile albüm büyük bir patlama yaptı. Albüm listelerde uzun süre ilk sıralarda yer aldı. İbrahim Erkal’ söylediği şarkıların sözlerini kendisi yazmıştır. “Erzurum’a Gel” adlı albümü ile Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde dört dalda aday gösterilmiş iki ödül almıştır.

İbrahim Erkal söylediği şarkıların yanısıra sinema filminde rol almış. Sözlerini kendi yazdığı Canısı adlı şarkıya film yapmış ve bu filmde Emine Ün ile birlikte başrolde oynamıştır.

İbrahim Erkal’ ın yaptığı tüm albümler çok tutulmuş ve 1998 senesinde  Sırılsıklam’ ı çıkartmıştır. Albüm çok tutuldu ve satış rekorları kırdı. 5 Ocak 2000 yılında beşinci albümü olan De Get Yalan Dünya‘yı çıkardı. 2003 yılında Filiz Akgün ile evlenen İbrahim Erkal bu evlilikten üç çocuğu vardır. Eşi Filiz Akgün, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’ün yeğenidir.

Uzun süre müziğe ara veren İbrahim Erkal son albümünü olan‘Gönül Limanı’ 2004 yılında çıkartmıştır.  Şöhreti Sevmedim’ adlı şiir kitabını çıkartmıştır.

İbrahim Erkal Öldü mü, Hayatını Kaybetti mi

İbrahim Erkal, dün gece oturduğu evinin otoparkında baygın bir halde bulunmuştur. Otapark görevli tarafından baygın bulunan sanatçı hemen hastaneye kaldırılmıştır. Beyin kanaması geçiren İbrahim Erkal’ın hemen ameliyata alınmıştır. Hastane yetkililerinin yaptığı açıklamada İbrahim Erkal’ın sağlık durumunun oldukça ciddi ve derin koma durumunda olduğu bildirilmişlerdir. 09 Mayıs 2017′ de hastane yetkilileri ve ailesi tarafından yapılan açıklamada İbrahim Erkal’ ın beyin ölümünün gerçekleştiği, kendisinin de yaşam destek ünitesine bağlandığı açıklaması yapılmıştır.

Bizde magazinmedia.com ailesi olarak İbrahim Erkal’ a Allah’tan Rahmet Ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

Magazin Media

Magazin Media

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir