Harun Kolçak Kimdir, Harun Kolçak Neden Öldü, Kısaca Hayatı Şarkıları

Türk pop müziğinin usta sanatçılarından birisi olan Harun Kolçak Kimdir, Yakalandığı kanser hastalığına yenik düşen Harun Kolçak Nereli, Boyu, Yaşı, kilosu Ve Harun Kolçak Kısaca Hayatı ve şarkıları hakkında bilgileri kısa ve özet olarak sizlerle paylaşmak isteriz.

Asıl İsmi: Harun Kolçak
Doğum Tarihi : 15 Temmuz 1955
Harun Kolçak Nereli: İstanbul
Harun Kolçak Boyu : 1,78
Harun Kolçak Kilosu : 75
Harun Kolçak Saç Rengi : Kahverengi
Harun Kolçak Göz Rengi :Kahverengi
Harun Kolçak Eğitimi:

Harun Kolçak Kimdir, Kısaca Hayatı

Ünlü sanatçı Eşref Kolçak‘ın oğlu olan Harun Kolçak, 15 Temmuz 1955 yılında İstanbul’ da dünyaya gelmiştir. Pop şarkıcısı olarak tanınan sanatçı aynı zamanda, besteci, söz yazarı olarak da bilinmektedir. Harun Kolçak, vejeteryan, hayvansever ve doğa tutkunu biri olarak bilinmektedir. İnsanları duyarlı hale getirmek için misyon yüklenen sanatçı, aktif olarak pek çok faameditasyon, parapsikoloji ve zen-budizm ile de yakından ilgilenmiştir.

Sanatçı bir aileden gelen Harun Kolçak Saint Benoit’de eğitim gördüğü sırada müzik ile yakından ilgilenmiş ve ilk olarak bas gitar çalarak işe başlamış, müziğe olan tutkusu yüzünden eğitim hayatını yarıda bırakarak profesyonel müzikle uğraşmaya ve bu yönde kariyer yapmaya yönelmiş. İlk müzik çalışmalarına ise rock müziğin babası olarak bilinen Erkin Koray’la birlikte çalışmış 1977′ yılında Erkin Koray’ın çıkardığı Tutkusu albümünde bas gitar çalmıştır

Bu yazımızda Harun Kolçak kimdir vikipedi anlatımıyla, Harun Kolçak hayatı, Harun Kolçak şarkıları, çalışmaları ve Harun Kolçak Neden Öldü gibi konular ile ilgili bilgiler bulabilirsiniz.

Harun Kolçak askerlik dönüşü caz müziği ile yakından ilgilenmiş ve Aydın Esen, Neşet Ruacan, Nükhet Ruacan, Erol Pekcan gibi ünlü isimlerle çalışma fırsatı bulmuş ve bu sayede de deneyimini artırmıştır. Bir dönem Onno Tunç Orkestrası‘na katılmış yedi sene boyunca Onno Tunç orkestrasının bas gitaristi, vokalisti ve solisti olarak çalışmıştır. Onno Tunç Orkestrasının dağılmasından sonra 1987 senesinde katıldığı yerel bir şarkı yarışmasında birinci olmuş söylediği şarkı ve yaptığı düet ile büyük beğeni toplamıştır.

Harun Kolçak asıl çıkışını 1991 senesinde Onno Tunç ile birlikte yaptıkları “Gir Kanıma” adlı albümle olmuştur. İkinci albüm olan “En Büyük Aşk” kı yine Onno Tunç ile birlikte yapmışlar. Onno Tunç’un vefat etmesinin ardından İskender Paydaş ile çalışmaya başlamıştır.  Harun Kolçak “En Büyük Aşk”, “Derman Olayım”, “İnsan Gülerken Ağlar” gibi şarkıları İskender Paydaş birlikte çıkarmışlardır. “Yanımda Kal” adlı üçüncü albümünü 1995 yılında müzikseverleri ile buluşturmuştur. Bu albümde bulunan bir çok şarkıların söz ve müziği sanatçıya aittir.   “Korkuyorum”, “Dualarım Yoluna” ve “Yanımda Kal” gibi şarkılar hafızalara kazınmış ve unutulmazlar arasında arasında yer almıştır.

Harun Kolçak, dördüncü albümünü 1998 yılında “Teslim Oldum” adlı albümde, kendi çizgisinin yanı sıra pop-rock tarzının öne çıktığı dikkatleri çekmektedir. 2000 senesinde “Yaşasın” adlı albümünü sevenleri ile buluşturmuştur.

Bir süre müziğe ara veren Harun Kolçak 2006 yılında “Müzisyen” adlı albümü ile müzik dünyasına iddialı bir dönüş yapmıştır.

Harun Kolçak’ın Ölüm Nedeni

Harun Kolçak 2014 senesinde prostat kanserine yakalanmış ve ameliyat olmuştur. “Ölüm hayatta birçok şeye anlam katıyor. Ölümsüz olsaydık, birbirimize değer vermezdik” sözleriyle hastalığıyla mücadele ettiğini dile getirmiştir. Harun Kolçak uzun zamandır yakalandığı prostat kanseriyle büyük bir mücadele vermiştir. Bu süre içerisinde hastalığını yenmiştir. 22 Haziran 2017′ da hastalığı tekrar nüks edince hastaneye kaldırılınca sevenlerini büyük üzüntüye boğmuştur. Harun Kolçak, saat 00.30’da aramızdan ayrıldığı duyuruldu.62 yaşında olan Harun Kolçak, kaldırıldığı hastanede hayata veda etmiştir.

Bizde magazinmedia.com ailesi olarak Harun Kolçak’ a Allah’tan Rahmet Ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

Magazin Media

Magazin Media

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir