Hale Soygazi Kimdir, Hayatı, Aslen Nereli, Boyu, Yaşı, Vikipedi

Seda Sayan ve Uğur Aslan’ın birlikte sunduğu Artık Susma adlı programda isminden sıkça söz edilen Yeşilçam’ın usta sanatçısı Hale Soygazi kimdir, Güzel oyuncu Hale Soygazi boyu, kaç yaşında, vikipedi anlatımıyla, Hale Soygazi kısaca hayatı, aslen nereli, kariyeri hakkında bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Asıl İsmi: Hale Soygazi
Hale Soygazi Doğum Tarihi : 06 Mayıs 1950
Hale Soygazi Nereli: İstanbul
Hale Soygazi Saç Rengi : Sarı
Hale Soygazi Göz Rengi : Kahverengi
Hale Soygazi Boyu: 1.75
Hale Soygazi Kilosu: 68
Hale Soygazi Eğitimi:

Hale Soygazi Kimdir?

Hale Soygazi Kimdir, Hayatı, Aslen Nereli, Boyu, Yaşı, Vikipedi

Hale Soygazi 1950 senesinde İstanbul ilimizde dünyaya gelmiştir. İlk ve Orta eğitimini tamamladıktan sonra lise eğitimi için Erenköy Kız Lisesine girmiş ve buradan mezun olmuştur. Üniversite eğitimi için Fransız Filolojisi bölümüne girmiş ve burada iki yıl okuduktan sonra ikinci sınıftan ayrılmış ve İsviçre’ye yerleşmiştir. İsviçre’ de mankenlik üzerine eğitim alan sanatçı Türkiye’ye tekrar dönerek manken ve fotomodel olarak çalışmaya başlamıştır.

Hale Soygazi Kısaca Hayatı, Kariyeri

Hale Soygazi Kimdir, Hayatı, Aslen Nereli, Boyu, Yaşı, Vikipedi

Aslen İstanbullu olan Hale Soygazi günümüz Ekim 2017 itibarıyla 67 yaşında ve 1,75 cm boyundadır. Hale Soygazi 1972 yılında Saklambaç Gazetesi’nin açmış olduğu Türkiye Sinema Güzellik Yarışmasına katılmış ve yarışmada birinci olmuştur. Ardından İtalya’da düzenlenen “Avrupa Sinema Güzeli” yarışmasına katılmış ve Avrupa Sinema Güzeli seçilmiştir.  Güzellik yarışmalarında aldığı birinciliklerle yıldızı parlayan güzel oyuncu on filmlik bir anlaşma yaparak oyunculuk kariyerine adım atmıştır. Kara Murat: Fatih’ın Fedaisi”‘ın hemen peşinden, “Bir Garip Yolcu”, “Mahkum”, “İtham Ediyorum”, “Bir Kız Böyle Düştü”, “Ölüme Koşanlar” gibi filmlerde ardı ardına rol almıştır.  1976 yılında bir döneme damgasını vuran oyuncu ve ses sanatçısı Ahmet Özhan’la ’da izdivaç etmiş ve evlilikleri fazla uzun sürmemiş ve boşanmışlardır.

Hale Soygazi Kimdir, Hayatı, Aslen Nereli, Boyu, Yaşı, Vikipedi

Sinema Filmlerinin ardından televizyon dünyasına adım atan Hale Soygazi bir çok dizi filminde de rol almıştır. Dizi filmlerinin bazıları ise Sil Baştan, Küçük Prens ve bir çok dizide daha rol almıştır. Usta sanatçı  “En İyi Kadın Oyuncu” ödülü,  2004 senesinde düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Şenliği’nde ise “Hayat Boyu Onur Ödülü” nü kazanmıştır.
Usta yönetmen Sulh Pirhasan’la olan uzun süreli bir ilişki yaşamış ve ayrılmıştır ardından da Murat Doküman ile yaşadığı 10 yıl kadar süren birlikteliğin ardından Mutar Doküman ile dünya evine girmiştir.

Seda Sayan ve Uğur Aslan’ın birlikte sunduğu Artık Susma adlı programda Murat Şar’ın iddiasına göre kendisinin oğlu olduğunu söylemekte ve annesinin de Türk sinemasının ünlü oyuncularından biri olduğunu dile getirmektedir. Programda ise en çok konuşulan, dile getirilen ve zan altında kalan isimlerden biri ise Hale Soygazi olmuştur.

 

 

 

Magazin Media

Magazin Media

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir