Aynur Doğan Kimdir, Hayatı, Nereli, Boyu, Yaşı, Albümleri

Kanal D ekranlarında yayınlanan Kara Yazı adlı dizide başrol oyuncuları arasında yer alan Aynur Doğan kimdir? Genç şarkıcı Aynur Doğan boyu, yaşı vikipedi anlatımıyla, Aynur Doğan’in kısaca hayatı ve şarkıları hakkında merak ettiğiniz bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Asıl İsmi: Aynur Doğan
Aynur Doğan Doğum Tarihi : 1987
Aynur Doğan Nereli: Tunceli
Aynur Doğan Saç Rengi : Kahverengi
Aynur Doğan Göz Rengi : Kahverengi
Aynur Doğan Boyu: 1.59
Aynur Doğan Kilosu: 52
Aynur Doğan Eğitimi:

Aynur Doğan Kimdir?

Aynur Doğan 1987 yılında Tunceli ilimizin Çemişgezek ilçesinde dünyaya gelmiştir. Aslen Tunceli’li olan Aynur Doğan 30 yaşında ve 1,59 cm boyundadır. Türk Halk müziği şarkıları seslendiren Kürtçe kökenli olan Aynur Doğan aynı zamanda söz yazarı ve bestecisidir. Özelikle seslendirdiği “Kürtçe müziği” Türkiye’de ve dünyada en çok tanınan isimlerden birisidir. Gerek yurt içinde ve gerekse yurt dışında seslendirdiği türkülerle tanınmış, The Timese ve The London Times gazetesinde kapak olmuş, bir çok film müziğinin şarkılarını seslendirmiştir. Kürtçe şarkıları seslendiren Aynur Doğan geçmişten günümüze altı albüm çıkartmış bu  albümlerinden  Miraz (İstek) albümünde Mikail Aslan düet yapmıştır.

Aynur Doğan hakkında çok detaylı bir bilgiye rastlayamadık. İlerleyen zamanlarda yeni  bilgiler edindiğimizde bizde bilgilerimizi güncelleyip siz değerli okuyucularımızla paylaşmak isteriz.

Aynur Doğan Albümleri

2002- Seyir

2004- Keçe Kurdan (Kürt Kızı)

2005- Bahar, Kardeş Türküler

2005 -Miraz (İstek), Mikail Aslan ile birlikte

2005-Nûpel (Yeni Yaprak)

2010- Rewend (Nomad)

 

Magazin Media

Magazin Media

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir