Anıl Altan Kimdir, Hayatı, Nereli, Boyu, Yaşı, Rol Aldığı Diziler

Star tv ekranlarında yayınlanma başlayan Çember dizisinin yakışıklı oyuncusu Komiser Yardımcısı Volkan  karakterini başarıyla canlandıran Anıl Altan kimdir? Anıl Altan nerelidir, kaç yaşında boyu ve kilosu nedir? Çember adlı dizinin Komiser Yardımcısı Volkan’ı Anıl Altan’ın hayatına dair tüm detaylar ve merak ettiklerinizi vikipedi anlatımıyla yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Asıl İsmi: Anıl Altan
Anıl Altan Doğum Tarihi : 29 Mayıs 1990
Anıl Altan Nereli: İstanbul
Anıl Altan Saç Rengi : Kahverengi
Anıl Altan Göz Rengi : Kahverengi
Anıl Altan Boyu: 1.86
Anıl Altan Kilosu: 73
Anıl Altan Eğitimi: Kocaeli Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği mezunu

Anıl Altan Kimdir, Kısaca Hayatı

Anıl Altan 29 Mayıs 1990 yılında İstanbul’ da dünyaya gelmiş ve 27 yaşındadır. 186 cm boyunda olan Anıl Altan 73 kg ağırlığındadır. Temel eğitimini tamamladıktan sonra üniversite eğitimi için Kocaeli Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği bölümünü kazanmış ve bu bölümden de mezun olmuştur. Üniversite eğitiminin yanısıra modellik yapmaya başlayan Anıl Altan, oyuncu olarak ilk kariyer hayatına Arka Sıradakiler adlı televizyon dizisi ile adım attı.

Mesleğinde başarılı olabilmek ve iyi bir yere gelebilmek için Bahar Kerimoğlu ve Burak Aksak’tan oyunculuk dersleri almış  ve 35 Buçuk Sanat Evi’de oyunculuk eğitimine devam etmiştir.

Arka Sıradakiler dizisinin ardından Boynu Bükükler, Kaderimin Yazıldığı Gün gibi dizilerde rol alan Anıl Altan yayınlandığı zamanlarda izlenme rekorları kıran Güneşin Kızları adlı dizi ile tanınmış ve isminden bir hayli söz ettirmiştir. Oyunculuğun yanısıra reklam filmlerinde de rol alan Anıl Altan ayrıca Mavi Jeans ve Ülker Çikolata reklamlarında oynamıştır.

Genç sanatçı Anıl Altan uzun bir süre birlikte olduğu kendisi gibi oyuncu olan Pelin Akil ile 1 Eylül 2016 yılında dünya evine girmiştir. Mutlu ve ğlenceli çift, ara ara Instagram hesapları üzerinden skeçler yayınlamaya devam etmektedir.

Anıl Altan son olarak Çember adlı dizide oyuncu olan eşi Pelin Akil ile başrolde oynamaktadır ve dizide Volkan karakterini canlandırmaktadır.

Anıl Altan Dizileri

2017 yılında Çember -Volkan

2015 yılında Güneşin Kızları

2014 yılında Boynu Bükükler

2014 yılında Kaderimin Yazıldığı Gün- Selim

2012 yılında Arka Sıradakiler

Magazin Media

Magazin Media

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir