Alper Saldıran Kimdir Vikipedi, Hayatı, Nereli, Boyu, Yaşı, Dizileri

Show Tv’ de Eylül Ayında yayınlanması planlanan Klavye Delikanlıları adlı dizide başrol oyuncuları arasında isimleri geçen Alper Saldıran  kimdir? Genç yetenek Alper Saldıran boyu, yaşı vikipedi anlatımıyla, Alper Saldıran kısaca hayatı, kariyeri hakkında merak ettiğiniz bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Asıl İsmi: Alper Saldıran
Alper Saldıran Doğum Tarihi : 16 Eylül 1984
Alper Saldıran Nereli: İstanbul
Alper Saldıran Saç Rengi : Siyah
Alper Saldıran Göz Rengi : Mavi
Alper Saldıran Boyu: 1.73
Alper Saldıran Kilosu: 71
Alper Saldıran Eğitimi: Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro bölümü mezunu
Alper Saldıran Kiminle EvliPınar Tuncegil

Alper Saldıran Kimdir?

Alper Saldıran Kimdir, Kısaca Hayatı, Nereli, Boyu, Yaşı, Dizileri

Alper Saldıran, 16 Eylül 1984 yılında İstanbul‘da dünyaya gelmiş ve aslen İstanbul’ludur. 33 yaşında olan yakışıklı oyuncu 1,73 cm boyundadır. Alper Saldıran’ın Anne ve babası İngilizce öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Genç yetenek anaokula gittiği yıllarda birçok piyesde rol almış, Ortaokul yıllarında ise müzik çalışmalarına başlamıştır. 2 yıl kadar elektrogitar çalmış, sonrasında bateriye ilgi duymuş ve bateri çalmıştır. Turizm Lisesinden mezun olan Saldırgan Conrad Otel’de staj yaptığı sıralarda bir reklâm yönetmeni ile tanışmış ve reklam filmlerinde rol almaya başladı.

Bu yazımızda Alper Saldıran kimdir vikipedi anlatımıyla, Alper Saldıran hayatı, Alper Saldıran kariyeri ve dizi çalışmaları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Alper Saldıran Kısaca Hayatı ve Kariyeri

Alper Saldıran Kimdir, Kısaca Hayatı, Nereli, Boyu, Yaşı, Dizileri

Üniversite eğitimi için Marmara Üniversitesi Turizm Bölümünü kazanan Alper Saldıran Turgut Özakman‘ın “Fehim Paşa Konağı” adlı tiyatro oyununda rol almış ve Yusuf karakterini canlandırmış ve bu rolüyle de Üniversiteler Arası Tiyatro Yarışmasında En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülüne layık görülmüştür. Üniversitesi eğitimine devam ettiği dönemde 2004 senesinde “Bir Dilim Aşk” dizisinde bölüm oyuncusu olarak yer alarak ilk oyunculuk kariyerine adım atmıştır. Marmara Üniversitesinde devam eden eğitimini yarım bırakarak Yeditepe Üniversitesini kazanmış Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro bölümünde burslu olarak eğitimine devam etmiş ve oyunculuk üzerine kendini yetiştirmiştir. Tiyatro bölümüne okuduğu yıllarda dizi teklifleri gelmiş “Kara İnci” dizisinde ve “Derman” adlı dizede oynamıştır. Alper Saldıran “Melekler Korusun” adlı dizide usta sanatçılarla birlikte rol almış, “Anadolu Kartalları” -adlı sinema filminde oynamış ve Üstteğmen Fatih Karakuş karakterine hayat vermiştir. 2013 senesinde“Beni Böyle Sev” adlı dizinin oyuncu kadrosunda yer alan sanatçı bu dizi ile de tanınmıştır. Dizi çalışmalarının yanısıra bir çok tiyatro oyununda ve reklam filmlerinde de rol alan Alper Saldıran, Üniversitede tanıştığı Pınar Tuncegil ile evlenmiştir.

Alper Saldıran son olarak Show Tv ekranlarında Eylül Ayında yayınlanması planlanan Klavye Delikanlıları adlı dizide başrolde oyuncuları arasında isimleri geçmektedir.

Alper Saldıran Rol Aldığı Diziler

2013 – Beni Böyle Sev /Ömer /TV Dizisi
2012 – İnsanlar Alemi /TV Dizisi
2012 – Sağ Salim /Recai/Sinema Filmi
2012 – Böyle Bitmesin /TV Dizisi
2011 – Mavi Kelebekler /TV Dizisi
2011 – Anadolu Kartalları /Üsteğmen Fatih Karakuş/Sinema Filmi
2011 – Misafir /kısa film
2010 – 2011 – Yerden Yüksek /Feyyaz/TV Dizisi
2009 – 2010 – Melekler Korusun /Barış/TV Dizisi
2008 – Derman/Tuna/TV Dizisi
2006 – Hüzün Dolayısıyla Kapalıyız //kısa film
2007 – Kara İnci /Seçkin/TV Dizisi
2004 – Bir Dilim Aşk /Bölüm Oyuncusu/TV Dizisi
2003 – Ne Kimse Sorar Halim /kısa film

Magazin Media

Magazin Media

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir