Adını Sen Koy Asya (Nisa Sofiya Aksongur) Kimdir, Kaç Yaşında

Sevilen dizi Adını Sen Koy’un küçük yıldızı Asya karakteriyle tanıdığımız sevilen minik yıldız Hazel Minel Aynalı diziden ayrılmış ve yerine Nisa Sofiya Aksongur’lar geçmiştir. Yeni Asya karakterini canlandıracak olanNisa Sofiya Aksongur kimdir? Küçük Yıldız Nisa Sofiya Aksongur boyu, yaşı, vikipedi anlatımıyla Nisa Sofiya Aksongur’un kısaca hayatı, kariyeri ve dizi çalışmaları hakkında merak ettiğiniz bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Asıl İsmi: Nisa Sofiya Aksongur
Nisa Sofiya Aksongur Doğum Tarihi : 30 Mart 2011
Nisa Sofiya Aksongur Nereli: İstanbul
Nisa Sofiya Aksongur Saç Rengi : Sarı
Nisa Sofiya Aksongur Göz Rengi : Kahverengi
Nisa Sofiya Aksongur Boyu: ???
Nisa Sofiya Aksongur Kilosu:  ??
Nisa Sofiya Aksongur Eğitimi: İlk öğretim öğrencisi

Nisa Sofiya Aksongur Kimdir, Kısaca Hayatı

Adını Sen Koy Asya (Nisa Sofiya Aksongur) Kimdir, Kaç Yaşında

 

Nisa Sofiya Aksongur 30 Mart 2011 yılında İstanbul’ da dünyaya gelmiş, Ağustos 2017 itibarıyla 6 yaşındadır. Nisa Sofiya Aksongur ekranların pek de yabancısı olmadığı bir isimdir. Daha önce Muhteşem Yüzyıl Kösem adlı dizide Hanzade karakterini başarıyla canlandırmış yaşından büyük işler çıkartmıştır. Nisa Sofiya Aksongur ayrıca çeşitli reklam filmlerinde de boy gösteren minik yıldız 2014 senesinde Fiat, 2016 senesinde Samsung reklamında rol almıştır. Leyla Şirin Ajansına kayıtlı olan küçük yıldız ayrıca Nako dergisinin katalog çekimlerinde yer almıştır. Yeni Asya karakterimiz Nisa Sofiya Aksongur’lar dizideki annesi Ayşe’ye de oldukça çok benzemektedir. Nisa Sofiya Aksongur  ilk öğretimine devam etmektedir.

Peki ama Adını Sen Koy’un Asya(Hazel Minel Aynalı)’sı neden diziden ayrıldı diye, neden değişiklik yapılma ihtiyacı duyuldu diye bir soru gelmektedir akıllarımıza.

Hazel Minel Aynalı’ın diziden ayrılma sebebi için resmi bir açıklama yapılmasa da küçük oyuncunun eğitim hayatına zarar vereceği düşüncesi ile ailesi tarafından yeni sezonda dizide yer alması istememişler. Hazel Minel Aynalı’ın ailesi tarafından alınan bu karara bizlerde saygı duyarız. Eğitim hayatı herşeyden önce gelmektedir.  Hazel Minel Aynalı’ın anne babasını tebrik etmek gerekir bu konuda,ünlü olmak, meşhur olmak yerine çocuklarının eğitimine önem verdikleri için.

Nisa Sofiya Aksongur Rol Aldığı Diziler

1- Adını Sen Koy/ Asya

2- Muhteşem Yüzyıl Kösem Sutan/Hanzade

 

 

 

Magazin Media

Magazin Media

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir